Vajinusmus Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vajinusmus cinsel ilişki sırasından vajinanın istemsiz olarak kasılması sonucu cinsel ilişkinin gerçekleşememesine denir. Normalde vajinal kaslar kişinin kendi kontrolünde olan kaslardır. Fakat kişinin cinsel ilişki sırasında korkması çekinmesi gibi durumlardan dolayı vajinasının istemsiz kasılması sonucu cinsel ilişki gerçekleşememiştir. Bu aslında bir hastalık değildir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinusmus tanısı nasıl konulur

Bu tanı deneyimli ve bilgili bir jinekolog tarafından küçük bir değerlendirme sonucu rahatlıkla yapılabilir. Kesin tanı için jinekolog teşhisinin olması kesinlikle şarttır. Bu tanı çok kolay aletsiz , basit , ağrısız bir şekilde sadece 15-20 saniye de koyulabilir. Bu tedaviyi yaptıranlar tedavi konusunda ki korkularının ne kadar yersiz olduğunu görmüşlerdir. Vajinusmus tanısı uygulanacak tedavi yöntemi içinde önemlidir. Bu yüzden bir jinekolog teşhisi şarttır. Bu jinekologlar büyük şehirlerde fazlasıyla bulunmaktadırlar. Vajinusmus tedavisi istanbul hakkında araştırmalara yaparak iyi bir jinekolog bulabilirsiniz.

Tedavisi nasıl olmalıdır

Vajinusmus tedavisi istanbul hakkında bir çok yerde bilgiler bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri bir çok ilde bulunmaktadır. Tedavi için hastanelere bakıp sizin için en uygun yere gidebilirsiniz. Bir kaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunları cinsel bilgilendirme ve vajinusmus tedavileri olarak iki başlıkta toplayabiliriz. Cinsel bilgilendirmede yanlış bildiğiniz konular düzeltilir. Cinsel ilişki hakkında bilmedikleriniz anlatılır. Egzersizler ise ayna egzersizi , dokunma egzersizi ,kegel egzersiz gibi egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizleri kendi evinizde yaparak vajinusmus problemini kendiniz çözebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir