Vajina Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Vajina estetiği için en çok tercih edilen uygulamalardan biri labioplasti uygulamasıdır. Labioplasti uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve genital bölgesiyle ilgili hoşnutsuzluk yaşayan herkese yapılabilmektedir. Bu uygulamada üst yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Labioplasti adı verilen vajina estetiği sonrası duyu kaybı yaşanmaz, cinsel ilişki sırasında orgazmı azaltmaz. Yapılan pek çok çalışma sonunda labioplasti sonrasında kadınların cinsel yaşamında düzelme olduğu görülmüştür. Genital estetik uygulaması sonunda özgüveni artan kadınlar cinsel ilişki sırasında daha kolay odaklanmakta, yaşadığı orgazm artmakta ve daha kolay uyarılmaktadır.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yapımı sonrası, vajina estetiği yaptırma

Uygulamalardan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Vajina estetiği sonrası kadınlarda normal doğum için bir engel oluşmamaktadır. Hiç doğum yapmayan kadınlarda ve labioplasti sonrasında gebe kalan kadınlarda normal doğum için bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca bu operasyonlar kızlık zarına herhangi bir zarar vermemektedir. Bu nedenle bakire kadınlar tarafından da tercih edilebilmektedir.

Labioplasti için uygulanan genital estetik operasyonlar sırasında ağrı hissi duyulmamaktadır. İşlem sırasında uygulanan bazı uyuşturucu iğnelerle birlikte uygulama sonrasında bazı ağrı kesiciler de verilmektedir. Uygulamadan sonra oluşabilecek sızlama ve ağrılar ise birkaç gün içinde ortadan kalkmaktadır.

Uygulama Sonrası İçin Bilinmesi Gerekenler

Bu uygulamalarda estetikler dikişler kullanılmakta ve dikişler dışardan görülmemektedir. Ayrıca dikişler kendiliğinden eridiğinden alınmasına gerek yoktur. Labioplasti operasyonlarından sonra iz kalmamakta ve ameliyat olduğu fark edilmemektedir. Ameliyat sonrasında 10 gün boyunca lekelenme şeklinde kanamalar görülebilmektedir. Estetik operasyonlardan 1 ay sonra hastalar cinsel ilişkide bulunabilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir