Vajina Estetiği Fiyatları

Kadınlarda özellikle doğum sonrasında genital bölgede esneklik kaybı, sarkma deformasyon gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu durumun ruhsal durumda olumsuz etkisi olması ve cinsel yaşamı olumsuz etkilemesi halinde ise vajina estetiği ameliyatlarını tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Son dönemlerde cinsel yaşam ve vajina estetiği arasındaki ilişki kadınlarda vajina daraltma, genital estetik operasyonlar gibi uygulamalara yönelmeye neden olmaktadır. Bu konuda farklı uygulamalar ve yöntemler bulunması nedeniyle de vajina estetiği fiyatları değişiklik göstermektedir.vajina estetiği fiyatı, vajina estetiği yapımı

Görülen Sorunlar Nelerdir?

Genital bölgede normal doğum sonrasında esneme ve genişlemeler görülmekte, bunlara ek olarak da skatris adı verilen doğum dikiş izlerinde kötü iyileşme süreci, renk değişimleri ve yapısal değişimler görülebilmektedir. Bu durum ise hem psikolojik olarak bozukluklara neden olmakta hem de cinsel ilişkiler sırasında ağrıya sebep olmaktadır.

Bazı hastalarda labio minör adı verilen iç dudak sarkmaları, genişleme, uzama, asimetri oluşumu, renk değişimi sorunları görülmekte ve bu sorunlar da hem görsel açıdan kötü bir görüntü oluşturmakta hem de cinsel ilişki sırasında penisin vajinal bölge temasına engel olabilmektedir. Bu durum ise ciddi özgüven eksikliklerine ve çiftlerin cinsel yaşamında olumsuzluklara neden olmaktadır. Özellikle genç yaşlarda bu sorunların görmezden gelinmesi ya da tedavisinin olmadığının düşünülmesi ilerleyen yaşlarda bağırsak sarkmaları, idrar torbası sarkmaları ve rahim sarkması da eklenmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Çeşitleri

Bu uygulamalar temelde iki grupta incelenebilmektedir. 1.grup ameliyatlar için hastalar genellikle genç yaşlarda ve epizyotomi kesilerininin düzgün iyileşmemesi sebebiyle vajinal deformasyon yaşamaktadır. Cinsel ve estetik sorunlar ön plandadır. 2.grup ileri yaşları kapsamaktadır. Estetik kaygılardan daha çok idrar kaçırma, rahim ve bağırsak sarkması gibi sorunlar yaşanmaktadır. Yapılan ameliyatlarla bu sorunların üstesinden gelinebilmektedir. Vajina estetiği fiyatları ise uygulama çeşidine göre değişmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir