Twitch Kanalı Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Çoğu insanlar kendilerinin mutlu olacağı alanlarda kendi istekleri doğrultusunda kolay paralar kazanmak ister. Bu alanları yaratmakta oldukça güçlük çeken kişiler bazen kolay ama etkili olabilecek yerler ile kendilerini sosyal medyada hem tanıtma hem de para kazanma fırsatları bulabiliyorlar. İşte bu mecralardan bir tanesi de Twitch’tir. Twitch, her bireye dilediği gibi canlı yayın yapma fırsatı sunan bir platformdur. Bu platform sayesinde yüksek izleyici kitlesine ulaşarak bir televizyon kanalında canlı yayın yapıyormuş gibi normal yayınlar açarak insanları eğlendirip yüksek miktarlar kazanabilmeniz mümkündür.tw

Twitch üzerinden para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir Twitch hesabı açmalı ardından da gerekli ayarlamaları yaparak tek tuşla canlı yayını başlatabilirsiniz. Yayın yaparken isterseniz oyun oynayabilir isterseniz de yayınınızı izleyen kişilerle birlikte sohbetler ederek farklı bir ortam yaratabilirsiniz. Yani anlayacağınız Yayın Konsepti tamamen size kalmış bir seçenektir.

Yayın konseptinden sonra insanların ilgilerini ve alakalarını çekecek şekilde yayınlar yapmak hedef kitleyi çekmek için en doğru hamle olacaktır. Sizin yayınlarınızı izlerken izleyiciler ücretsiz bir şekilde yayınınıza ulaşabiliyorlar. Hatta sohbet kısmından diledikleri cümleleri de sizlere aktararak iletişim kurabilme fırsatına sahiptirler.

Twitch Para Kazanma Yolları

Twitch üzerinden bir kanala sahip olup yayınlarınızı yapmaya başladıysanız küçük miktarlarda da olsa artık paralar kazanabilirsiniz. Aşağıda yer alan kısımda Twitch uygulamasından para kazanma yolları yer almakta;

  • Abone Sistemi: Normal bir kullanıcı sizi sadece izleyebiliyor ve sohbet kısmından yazdıklarını iletebiliyor. Aslında size abone olan kişiler de hemen hemen aynı özelliklere sahip olacaklar. Lakin onlara özel emote şekilleri ekleyebilir, sohbet kısmında ayrıcalıklı görünmeleri için farklı görünüşler yaratabilir, aracılı sohbet yerlerinden iletişim kurabilirsiniz. Yani size belirli miktarda para verip abone olan kişilerle yapacağınız ilişki tamamen yayıncının isteklerine kalmıştır.
  • Satış Ortaklığı: Bir firma ile anlaşarak satış başına ücretler kazanabilirsiniz.
  • Sponsorluk alabilirsiniz.
  • Turnuvalara Katılarak hem kendinizi hem de kuracağınız takımı Twitch üzerinden daha fazla tanıtabilirsiniz.
  • Farklı aracılarla da yayın bağışı alarak hızlı ücretler kazanabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir