TESETTÜR GİYİMİN DİĞER GİYİM TARZLARINDAN FARKI

Tesettürlü giyinebilmek için bazı konulara dikkat edilmesi gerekir. Tesettürün mantığında kadınların kıyafetleriyle erkeklerin dikkatlerini çekmemesi yatar. Durum böyle olunca tesettür giyim de diğer giyim tarzlarından farklı olmuş olur. Tesettür giyim mantığında kadının yüzü ve eli haricindekini tenini erkeğin görmemesi gerekir. Aynı zamanda kadının giydiği elbise üstüne yapışmamalı ve vücut hatlarını belli etmemelidir. Şatafatlı olmamalı sade ve koyu renkli olmalıdır. Yani konu her halükarda erkeğin dikkatini çekmemeye geliyor.tesettür giyim tarzının farkı nedir, tesettür giyimin farkları, tesettür giyimin diğer giyim tarzlarından farkı

Bir çok giyim tarzında kolların gözükmesinde sorun yoktur, yahut yakası açık bir kıyafet tercih edilebilir. Fakat bu durum tesettür ile mantık olarak çatışır. Aynı zamanda giyilen elbiseler de dar olmamalıdır. Tesettüre göre kadın için en doğrusu elbise giymektir. Ve bu elbise de bol olmalıdır. Elbisenin şatafatlı, alacalı olması da doğru olmaz. Sonuçta mevzu dikkat çekmemek ise bu durum mantıken tesettürle ters düşer. Baş örtülü hanımlar bu bakımdan elbise seçimlerinde dikkat etmeli. Kendi bedenlerine uygun elbiseler tercih etmelilerdir. Diğer giyim tarzlarında pantolon giyinilebilir fakat tesettürlü bir bayan pantolon seçerken dikkat etmelidir. Pantolon bol olmalıdır ve üzerine giydiği pardösü veya ferace her ne ise en az dizinden bir karış aşağıda olmalıdır. Tabi ki pantolon seçiminde bulunmaması en doğrusu olacaktır. Çünkü tesettürün temelinde elbise yatar. Tesettürlü bir bayan boynunun ve gerdanının gözükmemesine de önem göstermelidir. Ya elbisesini ona uygun almalı ya da baş örtüsünü kapatacak şekilde bağlamalıdır. Tesettür giyim oldukça geniş bir sektördür. Bir çok giyim firması tesettüre uygun kıyafetleri vitrinlerinde sergilemektedir. Her yaşa uygun ve çeşitli desenlerde elbise bulunması bayanların işini kolaylaştırmaktadır.

Tesettür giyim ile diğer giyimler arasındaki farkın bilincinde olan her bilinçli baş örtülü bayan buna dikkat etmelidir. Mühim olan amaçtan sapmamaktır. Şık görünmek için bir şeylerden ödün verilmesine gerek yoktur. Günümüzde bir çok mağazada tesettüre uygun çok hoş elbiseler oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Elbette tesettüre uygun olmayan bir kıyafeti beğendiyseniz çeşitli kombinler yaparak uygun hale getirebilirsiniz. Bir terziye isteklerinizi sunarak eklemelerde de bulunabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir