Tesettür giyim kombini nasıl yapılır?

Tesettür giyim bayanların kullandıkları kıyafet çeşitleri arasında tercih edilen kıyafet türü olmaktadır. Kapalı bayanların tercih ettikleri ve severek giydikleri kıyafet türü günümüz modasına uygun olarak üretilmektedir.  Kıyafetlerde değişik kombinlerin kullanılarak renklendirilmesi kıyafetlere ayrı bir hava katılmaktadır. Boydan elbiselerin kullanılması kıyafete sadelik verirken üzerine uyumlu renkte eşarp ile kombine sağlanması kıyafetin şık olmasını sağlamaktadır. Kombinler kıyafet türüne göre uygulandığı zaman şık ve zarif olmaktadır. Özel davet için seçilen bir kıyafete uygulanacak en güzel kombin kıyafetin sade renkte olması üzerine kıyafete uyacak renk tonunda eşarp kullanılması hafif topuklu ayakkabı tercihi ve uygun çanta kombini kıyafetin bayanların üzerinde zarif durmasını sağlamaktadır.tesettür giyimde kombin, kombin nasıl yapılır, tesettür giyim tarzında kombin

Tesettür kıyafetin duruş şekli çok önemli olmaktadır. Bayanların vücut hatlarını fazla belli etmeyen kıyafetleri tercih etmeleri tesettür giyim olarak benimsenmektedir. Kıyafetlerde kullanılan ayakkabı, çanta, şal, broş, kemer, kolye ve bileklikler elbisede en önemli detay olarak gözükmektedir. Bu detaylar kıyafetin rengine ve modeline uygun takılar olarak kullanılması halinde kıyafetlerdeki kombine uygulamasında önemli noktalar olmaktadır. Sade ve uzun elbise kıyafetlerinin bazılarında ince metal ya da deriden yapılmış kemer kullanılması şıklık yaratabilmektedir. Bayanlar kıyafetlerine kombine takılar kullanarak kıyafetini şık ve zarif gösterebilmektedir. Kombineler sadece kıyafet üzerine uygulanmamakta kombine çeşitlerinde eşarp ve şallarında ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Değişik renk ve seçeneklerde yer alan şal ve eşarp modelleri kıyafeti tamamlayıcı unsurlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Tesettür kıyafetin başlıca kombine edilmesi eşarp çeşitleri kullanılarak sağlanmaktadır. Eşarp kombinlerinde modele uygulanan desenlerin çiçekli olması, sade ve geometrik şekillerin kullanılması kombine edilecek kıyafeti zarif gösterebilmektedir. Zarif ve şık kıyafet elde edebilmek için değişik takı tasarımları ve eşarp çeşitleri kombini tamamlayabilmektedir.

Tesettür giyim kombini yapabilmek için bayanlar bu konuda bilgi ve becerileri ile şık kıyafetleri yaratma konusunda hayli iddialı olmaktadırlar. Kıyafetlerine renkli görünümler ve zarafetlik katmak bayanların kendi maharetlerinden kaynaklanmaktadır. Kombini yapmayı bilmeyen bayanlar da bu konuda bazı kişilerden yardım alabilmektedir. Bayanların giyim konusunda kendilerine yakışanı seçmeleri ve uygun kombini kullanmaları kıyafetlerini şık ve zarif gösterecektir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir