Tesettür Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda bayanlar arasında elbise kullanımı giderek yaygınlaşıyor. İsterseniz günlük hayatta isterseniz de özel günlerde kullanabileceğiniz çok şık elbise modelleri bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra elbise kullanımı kombin ve giyim açısından da en rahat kıyafetlerden bir tanesi olduğu için bayanların her zaman dolabında yer verdiği kıyafet parçalarından da bir tanesi oluyor. Bu anlamda açık bayanlar kadar tesettürlü bayanlar da elbise kullanmaya özen gösteriyor. Elbette tesettür elbiseler de diğer kıyafetleri seçerken olduğu kadar dikkatli seçilmesi gereken ürünlerdir. Seçtiğiniz kıyafetlerin şık görünmesi kadar tesettüre uygun olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bu anlamda kullanabileceğiniz kıyafetlerde detaylara önem vermeniz haline hem şık hem de tesettüre uygun modellerden yararlanabilirsiniz.tesettür elbise alırken nelere bakılma, tesettür elbise seçimi, tesettür elbise satın almak

Elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta elbette uygun kalıplardan yararlanmaktır. Her insanın kendine göre bir vücut şekli vardır. Eğer size uygun kıyafetler kullanmıyorsanız zaten seçtiğiniz kıyafet de üzerinizde kötü görünür. Tesettür elbise alırken dikkat edilmesi gerekenler de öncelikle vücut şekline uygun kıyafetleri bulmayı gerektirir. Eğer basenleriniz genişse dökümlü elbiseler, kiloş elbiseler size daha uygundur. Ancak dar kalıplar ya da balık kesim elbise modelleri üzerinizde kötü durur. Eğer vücut hatlarınız çok düzse çok salaş ya da dökümlü elbiseler içinde kaybolabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle vücut şekline uygun modellerden yararlanmak gerekir. kullanabileceğiniz modelleri seçmeden önce kusurlu bölgeleri ya da elbise içinde nasıl görüneceğinizi bilmeniz gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da kumaş seçimidir. Bazı modellerde likralı kumaşlar kullanılması elbisenin daha rahat giyilmesine yardımcı olabilir. Ancak likralı kumaşlar aynı zamanda bedeni sarabilme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle bu tarz kıyafetleri kullanmak isteyenlerin düz bir vücut şekline sahip olması gerekir. Özellikle büyük bedenler için uygun olmayan bir kumaş türüdür. Bu tarz kıyafetler kullanmak için üzerinde hırka, yelek gibi kapatıcı kıyafetleri de kullanmanız gerekir. Tesettür elbise seçimi yaparken aynı zamanda tesettür çerçevesinde de elbise seçimi yapmanız gerekeceğinden kapatıcı özelliğine dikkat edebilirsiniz. Pek çok bayan bu tarz kıyafetleri denerken üzerinde uzun hırka ve yelekleri de deniyor. Bu sayede hem şık bir kombin oluşturmak hem de tesettüre uygun giyinmek de mümkündür.

Son yılların çok sevilen kıyafet modelleri arasında yer alan elbiselerde tesettür kullanımına yönelik de şık tasarımlar hazırlanıyor. Modelleri yazlık ve kışlık olarak tercih edebileceğiniz gibi günlük ya da abiye olarak tercih edebilirsiniz. Tesettür modası elbiseleri her kullanıma göre farklı modeller bulmanıza yardımcı olabilmektedir. Özellikle günlük yaşamda rahat ve şık bir tasarım sağlaması amacıyla hazırlanan pamuklu kumaşlardan elbise modelleri her yaştan bayanın kullanabileceği modellerden bir tanesi olabilir. Bu tarz kıyafetleri isterseniz baskılı ve desenli olarak isterseniz de düz ve sade olarak kullanabilir, üzerinde çeşitli takılara ve aksesuarlara yer verebilirsiniz. Zevkleriniz uygun seçimler yaparken renk seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Tesettür elbise alırken renk seçimi yapmak bazen zor hale gelebilmektedir. Geniş bir renk yelpazesinin kullanıldığı elbise modellerinde tesettür denildiğinde daha çok koyu renkler tercih ediliyor. Ancak canlı renklerle de kombin oluşturabilirsiniz. Zıt renklerden yararlanabilir ya da aynı renk tonlarına sahip modelleri kullanabilirsiniz. Zevklerinize göre model bulabileceğiniz tasarımları aynı zamanda kullanım yerine de seçmek için renklerden yardım alabilirsiniz. Örneğin kış aylarında günlük yaşamda daha çok gri, siyah, yeşil, lacivert ve toprak tonları kullanılırken yaz aylarında açık ve pastel tonlar kullanılabilir. Bunun yanı sıra abiye seçimlerinde de kullanacağınız yere göre açık ya da koyu tonları kullanabilirsiniz.

Elbise seçimi yaparken hata yapmamak adına tesettür kullanımı bilmeniz gerekir. Çok dar kalıplar ya da vücut şeklini ortaya çıkaran tasarımlar tesettür için sakıncalıdır. Pek çok marka bu kurala dikkat ederek şık tasarımlar sunabiliyor. Tesettür elbiselerin özellikleri nelerdir denildiğinde öncelikle belirgin hatların oluşmamasına dikkat etmek gerektiğini unutmamak gerekiyor. Ancak bu durumda her zaman çok bol ya da salaş modeller kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi vücut şeklinize göre şık bir tasarım kullanırken aynı zamanda da tesettüre uygun bir elbise seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz kumaşları da dökümlü olarak kullanırsanız hem şık hem de sizi daha ince gösteren modelleri tercih etmiş olursunuz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir