Sultangazi Sürücü Kursu Eğitimi

Sultangazi sürücü kursu eğitimi arasında anlatılanlar; tehlikeli madde taşınması, otoyol kuralları, arızalı araçların çekilmesi gibi daha birçok konuyu mercek altına alınarak konuların işlenmesi ile eğitim verilir.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Arızalı araçların çekilmesi

Freni arızalı olmayan araçların çekilmesi probleminde yapılması gerekenler; ilk önce çekme halatı, çekme zinciri veyahut çekme demiri ile araç çekilir. Çekme halatının uzunluğu ise en fazla 5m olmalıdır. Halatın uzunluğu eğer 2,5m geçerse kırmızı olan yansıtıcı bağlanmalı. Ve hız saatte yaklaşık 20km olmalı. Ve diğer bir mesele ise freni arızalı olan araçların çekilmesi: Çeki demiri ile araç çekilmelidir. Demir uzunluğu da en fazla 1m olmalı ve hızınız saatte 15 kilometreyi geçmemelidir.
En önemlisi ise her iki durumda da yolcu ve yük asla taşınmamalı.

Tehlikeli madde taşınması

Sultangazi sürücü kursu eğitimi arasında verilen en güzel derslerden biri, tehlikeli madde bulunan araçlar şehir içlerinde 30 kilometreyi geçmemelidir ve şehir dışında ise 50 km ile yola devam etmelidir. Dolum ve boşaltım yapılırken kıvılcım çıkaranlar varsa eğer bu nesnelere en fazla 30 metre yaklaşılmalıdır. Takip mesafesi 20 metre ile 50 metre arasında olmalıdır. Tehlikeli madde bulunana araçlarda ise 6 kiloda ki iki adet yangın söndürme cihazları ile tamizlik anı yaşanırsa eğer diye tanker içerisinde aydınlatma pili bulunmalıdır. Ayrıca 6 voltluk pil de bulunması gerekir. Arıza anı yaşanırsa başka bir gözcü de bulunmalı.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir