Sağlıklı Evliliğin Sırları

İlişki ve evliliğin çok farklı olduğunu evli olan arkadaşlarınızdan duymuşsunuzdur muhtemelen. Kimisi öncesinde uzun yıllar boyunca beraber yaşamış olsa bile evliliklerde nasıl oluyor da farklılık yaşanıyor, açıkçası ben de merak ediyorum. Ancak ne olursa olsun evlilikten tek beklentimiz mutlu ve ömür boyu süren sağlıklı bir evliliğe sahip olmaktır. Peki başarılı bir evliliğin anahtarı nedir?

Elbette sevgi bir evliliğin devamı için çok önemli bir etkendir ancak bazen sevginin bile yeterli olmadığı durumlarla karşılaşmamak elde değildir. İşte bu durumda ihtiyacımız olan şey sabır ve saygıdan geçer.sağlıklı evliliğin sırları, nasıl sağlıklı bir evlilik sürülür, evliliğin sırları nelerdir

Kendimize olan saygıyı aynı şekilde eşimize de göstermeliyiz. Unutmayın ki bazı şeyler bir günde değişmez. Kendinizi bu konuda telkin ederseniz daha az yıpranır ve eşinize karşı daha çok anlayışlı olmuş olursunuz.

Evliliğinizin rutine bağlamaması için ortaklaşa katılabileceğiniz etkinlikler ayarlayabilirsiniz. Örneğin, uzun bir süredir görmediğiniz arkadaşlarınızı yemeğe davet edin veya dışarda buluşun. Haftanın veya ayın belli günlerinde sadece eşinizle vakit geçirin. Mesela başbaşa bir yemeğe çıkabilir, ardından sinemaya gidebilir ve bunu bir gelenek olarak sürdürebilirsiniz.

Ufak sürprizler bir ilişkiyi her daim canlı tutar. Hiç beklemediği bir an onu çok şık bir şekilde kapıda karşılayabilirsiniz ya da çok sevdiği arkadaşı ve eşini gizlice davet edebilirsiniz.

Eşinizin ilgi alanlarına karşı ilgi göstermek de onu mutlu edecektir. Sevmeseniz bile bir maçı beraber izleyin ya da sadece onun yanında olun, siz de o sırada başka bir işinizi halledin. Unutmayın, aşılmayan zorluk yoktur. Doğru yolu seçin yeter

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir