Reflü Belirtileri Nedir

Reflü Belirtileri Nedir

Boğaz reflüsü belirtileri, ses kısıklığı, öksürük, nefes almada zorluk, boğaza yabancı bir cisim takılması hissi ve ağız kokusu boğaz reflüsü belirtileri arasındadır. Boğaz reflüsü mide asidinin yemek borusuna kaçması ile kendini göstermektedir. Tedavi edilmediği zaman sinüzit, astım, uyku apnesi ve gırtlak kanseri gibi ciddi sorunlara sebep olmaktadır. Reflü bitkisel tedavisi için süt önerilmektedir. Mide de yanma şikayetleri başladığı zaman 2 yudum süt içilmesi ve her yanma hissedildiği zaman tekrarlanması, 15 gün içinde bu şikayetlerden kurtulacaktır. Süt oda sıcaklığında ya da soğuk olarak içilmeli, kesinlikle ısıtılmamalıdır. Süt içemeyenler ise havuç suyu içmelidir.
Gastrit belirtileri, akut ve kronik gastrit farklı belirti vermektedir. Kronik gastrit genelde çok az belirti verir. İştah azalması, geğirti, şişkinlik görülebilir. Akut gastritte ise mide de yanma, basınç, ağrı, bulantı ve kusma görülebilir. Reflü nedir, belirtileri nelerdir, Reflü asitli mide içeriğinin yemek borusuna kaçmasıdır. Belirtileri ise hastaların en büyük şikayeti mide yanmasıdır. Göğüste yanma ve ekşime, ağza gelen acı tat, ağız kokusu, nefes almada güçlük belirtileri görülmektedir.
Ülser belirtileri nelerdir, en sık görülen belirtisi ağrıdır. Ağrı, yanma ve tırmalama şeklinde görülmektedir. İştahsızlık, bulantı, kusma, şişkinlik ve erken doyma hissi de belirtiler arasındadır. Reflü tedavisi 4 ayrı yöntem uygulanmaktadır. İlaç tedavisi, cerrahi tedavi, yaşam tarzı değişiklikleri ve endoskopik tedavi hastalığın seyrine ve durumuna göre belirlenmektedir.
Depresyon belirtileri nelerdir, Hayattan zevk almamak, yorgunluk, enerji kaybı, sürekli yatma isteği, tembellik, cinsel isteksizlik, uyku bozukluğu, aşırı alınganlık, sabırsızlık, sinirlenme, öfkelenme, iştah kaybı, kilo alma ya da kilo kaybı, sigara ve alkol tüketiminde artış, takıntı, içine kapanma, güven kaybı ve daha sayamadığımız birçok belirtisi bulunmaktadır.
Düşük belirtileri, gebeliğin erken dönemlerinde görülen kanama düşük belirtisi olabilir. Kanama ile beraber ağrı ve kramp da görülebilir. İlk üç ayda kanama görülmesi çok sık rastlanılan bir durumdur. Bu gibi durumlarda da gebelik düşük ile sonuçlanabilir. Kanama ile birlikte ağrı olması hastanın düşük yapma olasılığını da arttırabileceği için hemen doktora gitmesi uygun olur.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir