Online Terapi İle Vajinusmus Tedavisi

Günümüzde her 10 kadından 1 inde görülen Vajinusmus, kadınlar için adeta büyük bir problem haline gelmiştir. Çiftler arasında da evlilik bitirmeye kadar gidebilen bir sorun haline gelen bu hastalık, uzun süre fark edilmediğinde ya da ertelendiğinde çözümü zor hale gelebilir. Neyse ki ilerleyen teknoloji, yeni buluş ve uzman doktorlar sayesinde, en kötü vakalar bile tedavi edilebiliyor. Doktor ile birebir tedavi şeklinden utanan, çekinen kadınlar için alternatif yöntemler de mevcuttur. Online terapi ile vajinusmus tedavisi olan ve memnun kalan kadın sayısı da oldukça çoktur. Artık yüz yüze gelmeden de vajinusmustan kurtulmak mümkün.vajinusmus terapisi, vajinusmus tedavisi, online vajinusmus terapisi

İnternet üzerinden online terapiye başvuran kadın, terapist ile beraber sözleştikleri günde ilk olarak ön görüşmeyi gerçekleştirirler. Vajinusmus tedavisinde kadının geçmiş cinsel deneyimleri, var ise travmaları, ne gibi fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar geçirdiği çok önemlidir. Bu sebeple doktor öncelikli olarak sorunun neden kaynakladığını tespit edecektir. Daha sonra hangi terapi seçeneğini uygulayacağına karar verir ve danışan ile bilgi paylaşımında bulunur. Eğer kadın için de uygunsa hangi gün ne yapılması gerektiği ile ilgili bir plan oluşturulur. Zaten tedaviye hazır olan ve bu yönteme başvuran kadına, vajinusmus hastalığı ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapılır. Danışanın neyi neden yaşadığını bilmesi, vücudunun neden reaksiyon verdiğini öğrenmesi sonucun başarılı olması için önemli bir adımdır. Psikolojik destek ile beraber yürütülen online terapi, danışana belli ev ödevlerinin verilmesi ve takibi ile devam eder. Sürecin her olumlu ilerlemesinde bir sonraki adıma geçilecektir ve tedavi ortalama 6 seans şeklinde gerçekleşir.

Online Terapinin Vajinusmus Tedavisindeki Yeri

 Birçok kadının vajinusmus tedavisindeki en büyük çekinme sebeplerinden biri, fiziksel müdahalelerin doktor tarafından yapılmasıdır. Online terapi ile vajinusmus tedavisinin faydaları arasında en çok danışanın kendi kendine evde egzersizlerini yapması bulunmaktadır. Uzaktan tedavi için hangi şehirde veya ülkede olduğunuzun bir önemi yoktur. Bu da bir zaman kaybına yol açmamaktadır. Bir hastane ortamında olmadığı için kadın, daha rahat ve mutlu hissedecektir. Eğer danışan bu tedavi yönteminden memnun kalmadıysa, yine bir uzman doktora başvurabilir ve diğer yöntemleri deneyebilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir