MÜKEMMEL SAÇLARA SAHİP OLMAK İÇİN HANGİ BESİNLER TÜKETİLMELİ

Kadınların en güzel aksesuarlarından biri saçlarıdır. Saçları canlı ve parlak olduğunda kadının kendine güveni biraz daha artar ve kendini daha güzel hisseder. Saçlara gerekli özeni göstermek, güvenilir saç bakım ürünleri kullanmak, belli aralıklarla saç bakımı yaptırmak saçları parlak ve canlı göstermenin ilk yoludur. Bilinmeyen bir durum var ki o da yenilen besinlerinde saçlara fayda ya da zararı olmasıdır. Mükemmel saçlara sahip olmak için bazı besinlerin tüketilmesi gerekmektedir.  İşte, o besinlerin bazıları…bakımlı saçlara sahip olma, saç bakımı yapma, nasıl bakımlı saça sahip olunur

Çilek

Çileği zaten çoğu kadın severek yemektedir. Fakat çileğin saçlara çok yararlı bir meyve olduğunu bilenimiz çok sınırlıdır. Çilek C vitamini içermektedir ve bu sayede saç derisinde hücre yenilenmesine yardım eder. Çilek aynı zamanda saçların dökülmesini de engellemektedir. Bu da çileğin içinde yer alan antioksidan özelliğidir. Saç bakımı için çilek en yararlı meyve olsa da kivi, portakal, mango gibi meyvelerde saç bakımında sıralanabilir.

Bitter Çikolata

Sağlıklı saçlar vücutta demir ile alakalıdır. Kakaonun içinde bulunan demir saçlara oldukça faydalıdır. Güzel, parlak ve canlı saçlara sahip olmak ve aynı zamanda lezzetli bir tatlı yemek istiyorsanız, bitter çikolatayı tüketebilirsiniz. Bitter çikolata da bol antioksidan bulunmaktadır. Tabii saçlara faydalı olacak derken çikolatanın kalorisini de unutmamak lazım. Bu nedenle ölçülü yemenizde yarar vardır.

Fasulye

Saçlarımız için protein ve B vitamini almak da çok önemlidir. Et yemeklerini çok fazla tercih etmiyorsanız, bazı sebzelerle de protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Protein ihtiyacınızı karşılayacak en güzel sebze ise, fasulyedir. Fasulye, saç dökülmelerinizi de azaltacaktır. Hem de düşük kalorisi ile kilo alma endişeniz bulunmadan tüketebileceğiniz bir sebzedir.

Havuç

Havucu genel olarak insanlar gözlere çok faydalı bir sebze olarak adlandırırlar. Oysa havuç gözlere olduğu kadar, saçlara da faydalıdır. Havuçta bulunan A vitamini sayesinde saçlarınıza birden fazla yarar sağlamaktadır. Havuç saç derinizin sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca havuz sayesinde saçlarınız sağlıkla uzayabilir. Havucun saça faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Havuç saçlarınızın parlak ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir