Meme Büyütme Ameliyatının Sırları

Bayanların en sık tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatı, meme büyüklüğünden memnun olmayan kişilerin daha dolgun ve daha diri göğüslere sahip olma isteği üzerine yapılmaktadır. Herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan tüm bayanlara uygulanabilen bu yöntem ile göğüs ölçüsünü büyük ölçüde artırabilen bayanlar meme büyütme ameliyatı uygulaması öncesinde ve sonrasında dikkatli olmalıdır. Uzman plastik cerrahlar tarafından bayanlara bildirilen hususlar konusunda dikkatli olunduğu takdirde iyileşme süresi ve ameliyat çok başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.meme büyütme ameliyatı, meme büyütme sırları, meme büyütme ameliyatının altındaki sırlar

Ameliyat öncesi yapılacaklar

Meme büyütme ameliyatı olmaya kara vermiş bayanlar uzman plastik cerrahların bulunduğu estetik merkezine başvurduklarında onları çeşitli tahliller ve görsel muayeneler beklemektedir. Bu tahliller ve görsel muayeneler sonucunda uzman doktorlar ile bayanlar arasında bilgi alışverişi gerçekleşir. Bayanın istediği ölçü ile uzman doktorun görüşlerinin birleştiği noktada ameliyata karar verilir. Uzman doktorun bayanın hastalık geçmişi hakkında aldığı bilgiler ameliyat için belirleyici olmaktadır. Ailesinde kanser hastalığı bulunan kişiler kesinlikle bu durumu uzman doktora belirtmelidir. Ameliyat 1 – 1,5 saat arasında sürmekte ve hasta bir günlük gözlemin ardından evine gidebilmektedir.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar

Özellikle Meme büyütme ameliyatı uygulaması geçiren bayanların ameliyattan sonra uzun bir süre kolunu zorlamaması, bir yere uzanmaya çalışmaması ve ütü gibi yorucu işler yapmaması gerekmektedir. Bayanların ameliyat sonrası giydikleri sporcu sutyenini ne zaman çıkarması gerektiği uzman doktorların yapacakları kontroller sonrası belli olmaktadır. 4. günden sonra kişinin günlük hayatına ve iş hayatına rahatlıkla dönebileceği bu ameliyat sonrasında belli bir süre göğüste sızlama ve bazen de hissizlik durumu oluşabilir. Bunlar oldukça doğal durumlardır, göğse takılan protezin söz konusu bölge ile yaşadığı uyum sürecinin tamamlanmasının ardından bu tip sorunlar ortadan kalkacaktır. Bunların yanı sıra kısa süre içerisinde doğum yapmayı planlayan bayanlar bu durumu uzman doktorlar ile kesinlikle paylaşmalıdır. Ameliyat sırasında yapılan müdahaleler ile süt bezlerinin korunması sayesinde meme büyütme ameliyatı olan kişilerin doğum sonrası emzirmelerinde de hiçbir sıkıntı oluşmamaktadır. Bu ve bunun gibi birçok detaylı bilgi uzman doktorunuz tarafından sizinle paylaşılacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir