Mark Zuckerberg’den Gençlere Destek

Mark Zuckerberg’den Gençlere Destek

Mark Zuckerberg‘den eğitim görebilmeleri için göçmen gençlere büyük bir destek geldi.  Amerika’da öğrenci olanlara destek olmak adına tüm paralarını öğrencilere açtı ve yardıma başladı

Amerika’da yaşamını sürdüren ama Amerikan vatandaşı olmadıkları için yeterli evraklara sahip olamayan göçmen gençlere sosyal medya devi Facebook‘un hem CEO hem de kurucusu olan Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, kolejlerde ve üniversitelerde eğitim görebilmeleri için bir yardım fonu oluşturmuşlardır ve bu yardım fonuna 5 milyon dolar bağışladıkları açıklandı.

Bu gibi olayları genellikle kendi Facebook sayfasında açıklayan Mark Zuckerberg, aynı şekilde bu sefer de kendi Facebook sayfasından açıklamayı yaptı. Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan yardımlarını Thedream.us adlı kuruluşa yaparak birçok gencin okul hayatına yön verdi ve birçok genci de okula döndürmüş oldu.

 

Sosyal medya devi Facebook‘un hem CEO hem de kurucusu olan Mark Zuckerberg‘in açıklamaları şöyle oldu; “Amerika göçmenler tarafından bulunmuş bir yer. Toplumumuzda bulunan her gence, hangi ırktan olursa olsun hoş görüyle yaklaşmalı ve bu zeki gençleri sahip olabildikleri tüm potansiyelleri sunmaları için toplumumuza kabul etmeliyiz. Eğer göçmen gençlere yardım eder ve fırsat merdivenlerini tek tek tırmanmalarını sağlarsak, onlarda parçası oldukları toplumun ilerleyişine gerekli hızı sağlayaktır”. Zuckerberg’in açıklamaları bu şekilde oldu.

Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan tarafından yapılan yardım sayesinde göçmen gençlerin şu an 400’üne San Francisco‘da eğitim fırsatı sunulacak. Mark Zuckerberg’in hedeflediği amaç ise gelecek yıllarda gençlerin sayısını arttırmak.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir