MAKYAJ YAPMA SANATI

Kadınları vazgeçilmezi kuşkusuz makyaj yapımıdır eskiden beri önem verilen kişisel bakım ve makyaj yapımıdır üstelik artık sadece bayanlar değil erkeklerde kişisel bakımlarına dikkat eder olmuştur. İş hayatında ya da günlük yaşamda kişinin kendine önem vermesi ve makyaj yapması kaçınılmaz olmuştur artık hepimizin yüzünde ufakta olsa mutlaka bir makyaj ürünü olmaktadır bu göz kalemi ya da ruj gibi. Fakat bu kadar önemli bir konuda ne kadar bilinçliyiz ve ne kadar dikkatliyiz kullanılan ürünler ya da kullanılan makyaj aparatları ne kadar doğru bunun için öncelikle kendi tarzınızı belirleyip cilt tipinize ve yüz rengi dengesine göre makyaj malzemeleri seçilmeli ve seçilen ürünler doğru bir şekilde yüze uygulanmalı. Bununla beraber yaş ta önemli etkenler arasındadır yaşınıza uygun renkler ve ürünler doğru bir şekilde uygulanırsa mutlaka yüzde daha sağlıklı bir görünüm ve etki yaratacaktır.makyaj nasıl yapılır, makyaj yapmanın püf noktaları, makyajın önemli detayları

Makyaj yapımı konusunda en önemli noktalardan bir tanesi de yaşa uygun makyajdır örneğin; çok genç insanlar çok abartılı makyajdan uzak durmalı daha çok göz makyajına ağırlık vermelidir. Orta yaşlardaki insanlar ise daha çok canlı renkler tercih etmeli ve yüzü daha genç göstermelidir ve eğer yüzde kırışıklıklar var ise bu kırışıklıklar kapatılmalı gölgelendirmelerle daha genç bir görünüme sahip olunmalıdır. Ciltte cilt problemleri varsa akne, sivilce gibi bunların kapatılması ve cildi kusursuz hale getirilmesi de çok önemlidir. Cilt kusurları kapatıldıktan sonra allık sürülmeli ve cildi solgun renkten kurtarıp daha canlı bir görünüm elde edilmelidir. Makyaj konusunda önemli bir diğer detay ise dudaklardır dudaklar ne kadar dolgun ve canlı olur ise o kadar çekiciliği de artacaktır,  seçilen renkte en az dudak dolgunluğu kadar önemlidir. Seçeceğiniz renk gerek kıyafetinize gerek göz makyaj renginize uygun olmalı ve diğer makyajlarla bir bütünlük sağlamalıdır aksi takdirde dudakta hoş durmayacaktır.

Bir diğer önemli detay göz makyajıdır göz makyajı  her kesime hitap eden bir makyajdır onun için eğer gözde bütün gün duracaksa kesinlikle akmayan ve göze zarar vermeyen ürünler  tercih edilmelidir ve göz hassas bir organ olduğu için kesinlikle göze zarar vermeyen ürünler öncelikli olarak tercih edilmelidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir