Liposuction Merkezleri

Estetik operasyonlar arasında en sık tercih edilen ve popülerliğini her geçen gün daha da artıran liposuction operasyonu vücudun belli bölgelerinde orantısız bir şekilde biriken yağların alınması işlemidir. Bu işlem sonrası vücut daha orantılı, güzel ve fit görünmektedir. Buna rağmen, operasyonun bir kilo verdirme işlemi olarak görülmemesi gerekmektedir. Fazla kiloları olan kişilerin öncelikle bu kilolarını diyet ve spor yardımıyla vermeleri, vücutlarının belli bölgelerinde kalan ve erimeyen inatçı yağ dokularını liposuction merkezleri aracılığıyla yapılacak liposuction operasyonlarıyla aldırmaları önerilir.Liposuction merkezleri hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar, Liposuction merkezlerini tanıma, Liposuction merkezi tercihinde bulunma

Liposuction ameliyatlarının hiçbir riski yoktur, ancak uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir. Estetik cerrah olmayan herhangi bir uzman ne eğitimi almış olursa olsun, doktor dahi olsa liposuction ameliyatı için güvenilmemelidir. Bununla birlikte, ameliyat sonrası iyileşme süreci toplamda 1 ayı bulabilmektedir. Ayrıca, uzun saatler sürebilen ameliyat sürecinin olması liposuction ameliyatının büyük ameliyatlar kategorisine girmesini sağlamaktadır. Ameliyat süresi yaklaşık 1,5 saatle 5 saat arası olmakla birlikte ameliyat sonrası morluklar, ağrılar ve sızılar oluşabilmektedir. Operasyon sürecinde yaşanacak olan bu sıkıntılar göze alınabiliyorsa karar vermeli ve operasyona evet denmelidir, çünkü bu herhangi bir hastalığı tedavi edici bir ameliyat olmadığı için gerekli bir ameliyat değildir. Yalnızca estetik görünümün güzelleşmesi için liposuction merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bununla birlikte, özellikle bölgesel orantısız yağlanma sorunları olan kişiler için çok etkili bir uygulamadır.

Liposuction işlemi kilo verdirme işlemi olarak bilinmektedir. Oysa bu işlemin amacı tamamen kilo verdirmek değil, istenmeyen yağların yakılmasıdır. Aynı zamanda sık kilo alıp vererek vücutlarında sarkma olan kişiler liposuction uygulamasına başvururlar fakat liposuction gerçek anlamda bu işlem için uygulanan bir yöntem değildir. Liposuction Merkezlerinde Yenilik her geçen gün artmaktadır. Uzmanlar ve teknolojik donanımlar çağa ayak uyduracak şekilde yenilenerek gelişmektedir. Liposuction uygulaması ile yağ hücreleri azaltılmaktadır. Kişi liposuction işlemi sonrasında kalorisi yüksek besinler ile beslenmeye devam ederse bu hücreler genişler fakat fazlalaşmaz. Genişlemesi de kilo alımına yardımcı olabilir. Fakat eskisi gibi yağ hücreleri çoğalmaz bu sayede kötü görüntü oluşmaz. Yine de liposuction yaptıran kişilerin sağlıkları için yüksek kalorili beslenmemelerini öneriyoruz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir