Lamine Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar?

Diş sağlığının önemi kadar önemli olan bir diğer konu da görsel olarak ortaya çıkan bozukluklardır. Bu bozukluklar en çok dikkat edilen organ olduğu ortaya çıkarılmış olan dişlerin görsel olarak rahatsız etmesine sebep olmaktadır.  Bu rahatsızlık insanı psikolojik olarak da olumsuz durumlara sürükleyebilmektedir. Tüm bu sıkıntılardan kurtulmak için tıbbi çözümler ise her geçen gün artmaktadır. Son senelerde revaçta olan estetik diş tedavilerden biri de lamine tedavisi olarak da bilinen lamine diş kaplama yöntemidir.lamşne diş tedavisi, lamine diş yaptırma, lamine tedavi sonrasında nelere dikkat edilmeli

Son zamanlarda sıklıkla müracaat edilen bir diş estetiği türü olarak bilinen lamine tedavisi,  olumlu sonuçlar veren ve bu yönü ile dikkatleri çeken bir tedavi yöntemidir. Dişin yalnızca dış yüzeyine yapıştırılan bir porselen vasıtası ile dişte görsel düzeltmeler yapılmaktadır. Bu tabaka son derece ince halde bulunmaktadır. En önemli özelliği diş yapısını bazen hiç bazı durumlarda ise çok az derecede aşındırılması ile yapılıyor olmasıdır. Dişin dış yapısına yapılacak olacak lamine malzemesinin pahalı bir malzeme olduğundan da bahsetmemiz gerekmektedir. Uygulama son derece titiz yapılmalıdır. Uygulamanın laboratuvar aşamasının son derece dikkatli ve başarılı şekilde geçirilmesi gerekmektedir. Uzaman hekimler ve teknisyenler tarafından yapılan lamine tedavisi yüksek memnuniyet sağlayacaktır.

Son derece popüler olan bir diş estetik tedavisi olan lamine tedavisi titiz bir işlemden geçtikten sonra artık ciddi bir bakım aşamasına ihtiyaç duymayacaktır. Tıpkı rutin doğal diş bakımınızda olduğu gibi bir genel temizlik bakımı işinizi fazlası ile görecektir diyebiliriz. Dişlerinizin günlük şekilde fırçalanmasını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Diş ipi ve ağız gargarası kullanımını da aynı rutin ile yerine getirmeniz gerekmektedir. Lamine tedavisi uygulanan dişlerinizle sert şeyler yememeye gayret gösterin. Tırnak yeme alışkanlığınız varsa bu konuda kendinizi muhakkak kontrol etmeniz gerektiğini de unutmayın. Kabuklu yemişler yediğiniz zamanlarda onları lamine tedavisi yapılmış dişlerle kırmamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Diş sıkıyor veya gıcırdatıyorsanız bu durum ile ilgili doktorunuza bilgi verin ve birlikte bir çözüm yolu bulun. Doktor muayenelerini ve kontrollerinizi kesinlikle ertelemeyin.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir