Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

Giysilerinizin tamamlayıcısı aksesuarları seçerken işte uygulamanız gereken taktikler;

Yüzük, Kolye ve Bilezik Gibi Aksesuarlarda: Kafanızda ilk olarak günlük kullanım ve özel gecelerde diye ikiye ayırın. Aynı şekilde odanızın takı bölümünde de ayırabilirsiniz. Evden çıkarken bu şekilde panik olmaz, zaman kazanmış olursunuz. Abartısız ve kolay kullanımlı olanları günlük olarak tercih etmelisiniz.aksesuar seçimi yapma, kıyafete göre nasıl aksesuar seçilir, aksesuar seçerken nelere dikkat edilmeli

Yüzük Seçiminde: Seçimi parmak tipinize göre yapmalısınız. Yüzük kullanmaktan, kısa ve kalın parmaklı bayanlar mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Çünkü size göre bir seçim değildir. Başka aksesuarlara yönlenebilirsiniz. Parmakları uzun ve ince olan bayanlarsa büyük ve taşlı yüzükleri tercih edebilirler.

Şapkalar: Çiçek, taş ve kurdeleli büyük şapkalar, iddialı görünmek isteyen bayanlar için birebirdir. Giyiminiz sporsa veya spor yapıyorsanız önü siperli standart kepleri de deneyebilirsiniz. Bu tarz şapkalarda ünlü markalarınkini tercih edebilirsiniz. Yüz tipinize göre şapka seçmek, şapka seçimindeki en önemli kıstastır. Eğer yüzünüz büyükse, büyük şapkalar yüzünüzü daha küçük göstereceğinden onları tercih etmelisiniz. Ancak küçük bir yüze sahipseniz büyük şapkalardan uzak durun.

Fular ve Şal Seçiminde:

Ten Rengi Seçilmesi Gereken Fular ve Şal Rengi

Sarı Saç-Buğday Ten Açık Yeşil, Nane Yeşili, Tozpembe,Lila

Esmer Dikkat Çekici Renkler: Sarı,Mor,Pembe

Elbise de şal ve fular seçiminde çok önemlidir. Her zaman karşıt renkler işe yarar. Mesela; Tam karışılıklı olarak renk çemberinde düşen renklere zıt renkler denir. Birbirleriyle bunlar karıştırılarak kullanıldıklarında birbirine değer olarak yaklaştıkları için birbirini tamamlayıcı kontrast olurlar.aksesuar seçimi

Yeşil-Kırmızı-Mavi-Turuncu-Sarı-Mor Gibi: Bu renkler birbirinin tamamlayıcısıdır. Birlikte kullanıldıklarında birbirlerini değerlendirerek resme canlılık verirler. Doğada da bunun birçok örneği vardır. Kırmızı güllerin yeşil yaprakların arasında olması gibi, güneş batarken mavinin içinde turuncu bir güneş gibi. Bu renkler birbirleriyle karıştırıldıklarında ise karıştıkları rengin parlaklığını kırarlar.

Saat Seçimi: Narin bilekli bayanlar kesinlikle büyük saatleri kullanmamalıdır. Bunun yerine ince ve zarif saatler tercih etmelidir. Giyimleri spor olan bayanların da saatleri taşsız, metal büyük olmayan ve plastik modeller olmalıdır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir