Kırışıklıkların Kaderiniz Olmasına İzin Vermeyin

Yaş gruplarına göre imal edilen kırışıklık karşıtı ürünler, gece ve gündüz bakımı olmak üzere çeşitlilik arz etmektedir. Bu ürünleri eczanelerden temin edebileceğiniz gibi, ünlü firmaların satış danışmanlarından da alabilirsiniz. Katalog üzerinden satış yapan yakınlarınız varsa, katalogdan sizin için en uygun olan kırışıklık karşıtı ürünü bularak sipariş verebilirsiniz. Kullanım şekillerine ve zamanına uygun olarak kullanmanız durumunda bir ay gibi bir süre içerisinde etkisini fark edeceksiniz. Yeme ve içme alışkanlıklarını bazen değiştirmek gerektiği bilincinde olunmalıdır. Sağlıksız gıdalar ve atıştırmalıkların birçok hastalıklara neden olduğu her insan tarafından bilinmektedir. Ancak alışkanlıklar kolay bir şekilde terk edilmediği için insanlar sağlık problemlerini daha sık yaşamaktadır. Bu hastalıkların başında da cilt hastalıkları gelmektedir. En ufak bir sivilce bile bir cilt hastalığı ya da stresten kaynaklı olduğu görülmektedir. Sağlıksız gıdalardan dolayı cildin daha hızlı bir şekilde kırıştığını hiç düşündünüz mü? Artık düşünmekte gerekmektedir. Çünkü geçmiş zamanlarda yapılan her hata cildin tahriş ve bozulmasına yol açmaktadır. Yani cilt dokusu daha fazla hassaslaşmaya başladığı için tüm olumsuzluklara karşı kendini savunamamaktadır. Bu bakımdan sağlıklı bir yeme şekli oluşturulması gerekmektedir.kırışıklık karşıtı ürünler, cilt kırışıklığına karşı ürünler, cilt kırışıklığını giderme

Cildinizi Yaşlanma Belirtisi Kırışıklıklardan Nasıl Koruyabilirsiniz?

  • Spor
  • Yeterli su içme
  • Sigara ve alkol kullanmama
  • Bakım kremleri
  • Düzenli beslenme

Bunları dengelemeniz durumunda kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Yüzümüzün üst bölgesi; mimiklerimiz ile doğru orantılıdır. Mimiklerin fazla olması, değişen mimik hareketleri, çok konuşma gibi durumlarda kırışıklığın oluşumuna neden olur. Mümkün olduğunca güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmayın. Günde en az iki litre su tüketerek kırışıklıkların gecikmesini sağlayabilirsiniz. Sporunuzu aksatmayın ve cildinizi temiz tutun. Yüzümüzün orta bölgesi, doku çekmesi ve yumuşaması ile yaşlılık belirtisi oluşur. Değişen kilo kayıplarının neden olduğu kırışıklıklardır. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde sık karşılaşılan kırışıklıktır.

 Özellikle bu konuda genç yaşlarda iken dikkat ederseniz, daha az kırışıklığa sahip olur, daha uzun yıllar genç görünümde olursunuz. Kırışıklıklarınız olduğunda önlem almak değil, kırışıklıklarınız olmadan önlem almak daha doğru bir yöntemdir. Mesela; ergenlik dönemine girerken bu konuda dikkatli olmanız faydanıza olacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir