Kimler Motorlu Kurye Olabilir?

Motorlu kurye olmak istiyorsanız ve bir motorlu kuryede hangi özelliklerin bulunması gerektiğini, kimlerin motorlu kurye olabileceğini merak ediyorsanız aradığınız tüm sorulan cevabını bulabileceğiniz makalemizi inceleyebilirsiniz.motorlu kurye olma, nasıl motorlu kurye olunur, kimler motorlu kuryelik yapabilir

Öncelikle basit tabiri ile kurye kimdir ve ne iş yapar şeklinde bir tanımlama ile size küçük bir bilgi vermiş olalım. Kurye bir mal, belge, paket ve benzeri şeyleri bir noktadan diğer bir noktaya taşıyan aracı kişidir. Bu kişi bu işi yaparken birçok farklı ulaşım yolunu kullanabilir. Kuryenin kullandığı ulaşım yoluna göre sınıflandırılması söz konusudur. Örneğin motosiklet kullanan kuryeye motorlu kurye, araba ile bu işi yapan kuryelere arabalı kurye denilmektedir.

Gelelim kimlerin motorlu kurye olabileceği konusuna. Motorlu kurye olmak isteyen herkes motorlu kurye olabilir. Bunun bir sınırlandırması yoktur. Ancak layıkıyla motorlu kurye olmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz mesleki terbiyeniz açısından önemlidir. Sıradan bir motorlu kurye değil de bazı prensiplerine göre hareket eden bir motorlu kurye olmak istiyorsanız bir sonraki paragrafta yer alan konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Motorlu kurye olmak istiyorsanız öncelikle A2 sınıfı sürücü belgesine yani A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız ve iyi seviyede motosiklet kullanabiliyor olmanız gerekmektedir. Ehliyetin olduğu halde tam anlamıyla düz bir şekilde motosiklet kullanamıyorsanız motorlu kurye olmayı aklınızdan çıkarmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu işte en önemli nokta motorlu kurye olarak kullandığınız motosiklet ile bir bütün olarak hareket edebiliyor olmanızdır. Bu noktayı aşabiliyorsanız sırada sabırlı ve disiplinli hareket edebilme gücünüzü sınamanız var. Bir motorlu kurye her ne olursa olsun elindeki mal ya da belgeyi gitmesi gerektiği gün ve saatte gideceği noktaya ulaştırmakla sorumludur. Bu sorumluluğu alabilecek kapasitede olmanız son derece önemlidir.

Sürücü belgesi, iyi seviyede motosiklet kullanma ve disiplin ile sabrınız da var ise bu mesleği gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken nokta yaz kış demeden elinizdeki belge ya da malı gitmesi gereken yere götürmek zorunda olduğunuzdur. Motorlu kuryelerin mevsim fark etmeksizin çalıştığını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir