Karın Germe Estetiği

Karın germe estetiği için mevcut riskler her cerrahi operasyonda olduğu kadardır. Ancak bu risklerle çok sık karşılaşılmamakta ve hastaların sağlığına ciddi tehditler oluşturacak etkenler söz konusu olmamaktadır. Karın germe ameliyatları sonrası meydana gelebilecek enfeksiyonlar antibiyotik kullanımı ile giderilmektedir. Karın içerisinde sıvı ve kan birikmesi ihtimali ise konulan drenlerle kontrol altına alınmakta ve çözüme kavuşturulmaktadır. Karın bölgesinin ilk zamanlarda gergin olması nedeniyle dikiş açılması söz konusu olabilmektedir. Bu durum da açılmanın boyutuna göre pansuman ya da tekrar dikilme ile birlikte ortadan kaldırılmaktadır.karın germe estetiği, karın germe estetiği yaptırma, karın germe ameliyatı

Ameliyat Öncesi

Karın germe estetiği öncesinde estetik cerrahlar hastaların karın bölgesinde yaşadıkları sorunun derecesini ve deformasyonun boyutlarını incelemektedir. Hastaların öykü ve beklentileri değerlendirilmektedir. Hastanın normal kilosuna ya da yakın değerlere gelmesi gerekmektedir. Karın derisinin kilolu hastalarda kalın olması nedeniyle cildin istenilen gerginlik ve pürüzsüzlük görünümüne kavuşturulması zor olacağından bu kiloya ulaşılması istenmektedir.

Karın bölgesinde daha önce herhangi bir cerrahi operasyon yapılmışsa bu işlemler ve izler dikkate alınarak ameliyat planlaması yapılmaktadır. Sigara kullananların ameliyattan 3-4 hafta önce sigarayı bırakmaları ve ameliyat sonrasında en az 2 hafta sigara içmemeleri yaraların iyileşmesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında hastaların hareketleri ve kullanacakları ilaçlar konusunda doktorları öneride bulunmaktadır. Bu nedenle bu bilgilendirmeler dikkate alınmalı ve sağlıklı iyileşme süreci için dikkatli olunmalıdır. Dikişlerin enfeksiyonuna neden olacak davranışlardan kaçınılmalı ve ilk günlerde dikişlerin açılmaması için eğilerek hareket edilmelidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir