Karafatma ilaçlaması nasıl yapılır?

Evlerde, iş yerlerinde insanların midesini bulandıran, göz zevkini bozan, lokantalarda cezaların yenmesine neden olan ve gıda zehirlenmelerine neden olan karafatmalardır. Karafatma ilaçlaması çok gecikmeden yapılması gereken bir iştir. Kaybedilen her saniyede hızlı bir şekilde üreyip çoğalabilen böcek türlerinden biridir. İnsanları ısırmamakta ve zarar vermemektedirler. İnsanların eşyalarının içerisine girmesinden dolayı insanların çığlıklar atmasına neden olabilirler.karafatma ilaçlaması, karafatma ilaçlaması yapımı

Renkleri siyah ve yaklaşık 10 ve 15 mm uzunluğunda dırlar. Dişi karafatma iri ve oval, erkekler ise ince yapıdadırlar. Evlerde bodrum, depo, lavabo, apartman boşlukları, lağımlarda yuvalarını yapmaktadırlar. Sıcak havalarda ve geceleri ortaya çıkmaktadırlar. Yuvalarının tespit edilememesi her yeri kablayabilecekleri anlamına gelmektedir. Kış aylarında ise tek yuvalarına çekilirler. Yaklaşık olarak 6 ay yaşamaktadırlar. İnsanların yediği yemediği her şeyi yemektedirler. En pis böcekler arasında birinci sıradadırlar. İnsanların hastalanmalarına, zehirlenmelerine, mikrop kapmalarına neden olmaktadırlar. Evler içerisinde görüldükleri yerler mutfak, banyo ve tuvaletler dir. Bunun dışında duvar çatlaklarında, su borularında yaşamaktadırlar. Karanlığı en çok seven böcektir. Geceleri insanlar ortamdan çekildikten sonra ortaya çıkmaktadırlar. Evler içerisine getirdiğiniz kolilerden, taşınmalarda yumurtaların eşyalarınız arasında var olması ile yeni yerlerine gelebilmektedirler. Dayanıklıdırlar. Karafatma ilaçlaması karafatmaları çok iyi tanıyan ekibimizle profesyonelce yapılmaktadır. Apartmanlarda görülen bir tane karafatma bile olsa ilaçlama firmalarından zaman kaybetmeden yardım istenmelidir. Apartmanın kaç katlı olursa olsun yaklaşık olarak 10 katı gezebilmektedirler. Her yerden bir yiyecek alıp mikroplarını bırakmaktadırlar. Apartmanın tamamının ilaçlanması gerekmektedir. Aksi takdirde böceklerinden kurtulmanız mümkün değildir. Özellikle lokantalarda görülen karafatmalar yüzünden denetimlerde sınıfta kalan birçok yer vardır. Denetlemelerden geçmek için ve en önemlisi insanların gıda zehirlenmelerine sebebiyet vermemek için önlemlerinizi almalısınız. İnsanlara birçok hastalık bulaştırmaktadırlar. Bunlar verem, hepatit, astım, alerjik hastalıklar, gıda zehirlenmeleri gibi hastalıklar başta gelmektedir. Karafatmalarla bireysel olarak mücadele edilmesi imkânsızdır. Çok hızlı ve çabuk üreyebilmektedirler. Yumurtalarını paketler halinde bırakmaktadırlar. Paket içerisinde yaklaşık olarak 400 arasında da yumurta bırakırlar. Yıl içerisinde 30000’e yakın yumurta yapmaktadırlar. Çok hızlı hareket edebilen, insanları yanılta bilme özelliği olan böceklerdir. Gece görmüş olduğunuz bir karafatmayı öldürmek için hamlede bulunduğunuz anda sağlı sollu hareket ederek onu yakalamanızı ve öldürmenize müsaade etmezler. Üremelerine izin verildiği sürece baş edilmesi zor böceklerden dir. İlaçlama yapan servisler karafatmalarla mücadele konusunda yılların vermiş olduğu deneyimle sizlerin sağlıklarını korumak için kısa süre içerisinde yok edebileceklerdir. Karafatma ilaçlaması ikinci kez yapılması gerekmektedir. Yumurtalara hiçbir ilacın etkisi olmamaktadır. Yumurtaların çatlama süreleri 21 gündür.21 günden sonra yumurtalar çatlamaktadır. Çatlamalarıyla birlikte ilaçlama yapıldıktan sonra böceklerin üreme zamanları gelmeden engel olunmuş olacaktır. Böylece karafatmalardan tamamen kurtulabilirsiniz.

İlaçlama servisleri karafatmaların yaşam alanlarını bilmektedirler. Yumurtalarından çok rahat nerelerde daha fazla olduğunu ve nerelerde yuva kurmaya devam ettiklerini bulabilmektedirler. Kullandıkları ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve özel olarak hazırlanmaktadır. İlaçlama kokulu, kokusuz ve jel şeklinde yapılmaktadır. Fiyat uygulaması metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Mekâna en uygun olan ilaçlama yöntemi belirlenerek yapılmaktadır. Yapılan işin kaliteli olması, eğitimli kişiler tarafından yapılması ile tamamen karafatmalardan kurtulabilirsiniz. Evin belirli noktalarına bırakacağınız zehirlerle kurtulamazsınız. Aklınızı almayacağı özellikte olan karafatmalardan kurtulmanız profesyonel yardımdan geçmektedir. Gece gözüken karafatmalardan kurtulmak için sabahı beklemenize gerek yoktur.7 gün 24 saat ilaçlama yaparak karafatmalardan kurtulabilirsiniz. Kaybettiğiniz zaman içerisinde böceklerin sayılarının arttığını unutmamalısınız. Görüntüsü ile insanlarda aşırı rahatsızlık veren karafatmalardan kurtularak yaşamınıza kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Sağlığınızın korunması için karafatmalardan kurtulmanız gerekmektedir. Size vereceği zararlardan kurtulmak için ilaçlama yaptırmalısınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir