Kaliteli implant modelleri hangileridir?

Dişlerimiz bedenimizin en özel ve en işlevsel parçalarından biridir. Hem görüntümüze açıklık verir hem de kişilerin özgüvenlerinin genel bir parçası niteliğindedir. Hayatımızım kalitesini ve standartlarını oluşturacak olan dişler hayatımız boyunca tükettiğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz yiyeceklerin öğütülmesi ve tatlarının alınmasında baş rol oyuncusudur. Ayrıca konuşma yeteneğimizin de en temel varlıklarıdır. Dişlerimizin ne kadar önemli olduğunu sadece dişlerimizi kaybettiğimizde, dişlerimizden dolayı acı çektiğimiz de veya diş operasyonu geçirdiğimiz de anlamış oluruz. Diş veya diş etlerimize yönelik gelen hastalık türleri ile çeşitli kazalar neticesinde oluşacak kayıplarla dişlerimizin yetisini kaybetmiş oluruz. Dişlerimizin tamamen ya da kısmen yitirilmesi ile yemekleri çiğneyebilme ve konuşma yeteneklerimizi kaybettiğimiz gibi genel olarak görüntülerimizden de kayıplar yaşamış oluruz. Ancak tüm bu kayıplar implant teknolojisi ile geri getirilebilir koşullar sunulmaktadır.implant modelleri, kaliteli implant markaları, implant uygulamaları

Kaliteli implant nasıl uygulanır?
Kaliteli implant genel olarak titanyum maddesinden özel olarak üretilmiştir. Titanyum organizmamız tarafından istenmeyen bir madde değildir. Ayrıca organizmamız tarafından benimsenerek kendi parçası gibi gördüğü bir madde de değildir. O nedenle kullanılmasında hiçbir sakınca olmamakla beraber oldukça dayanıksal bir yapıya sahiptir. Dünya genelinde oldukça uzun bir süredir diş kökü tedavilerinde çeşitli tedavi yöntemleri ile birlikte kullanışmış ve üstün başarılara imza atmıştır. Ayrıca titanyum sadece diş veya diş kökleri tedavisinde değil ortopedik alanlarda da kullanılarak hastalar üzerindeki dayanıklılığını ve sağlık koşullarını fazlasıyla ispat etmiştir.

İmplant tedavisinin ve uygulamalarının faydaları nelerdir?
İmplant materyalleri doğal dişlerinizin en yakın görselleri ve işlevsel olarak en yakın maddeleri niteliğindedir. Görünümünüzü estetik açıdan normale çevirmekle kalmaz, sağlıklı bir yaşam sürmek için ihtiyacınız olan dişleri size sunarak konuşabilme ve beslenebilme yeteneklerinizi de en üst düzeyde ve normal olan şekilde sizlere sunar. Fonksiyon yetenekleri sizlerin normal dişleriniz kadar normaldir ve tüm işlevlerini aynı şekilde yerine getirir. Ağız içinizde fazlasıyla yer işgal eden plastik türevli protezlerden ziyade sizin ev vücudunuz tarafından kabul edilişi ve de kullanılışı kesinlikle daha uygundur. Yiyeceklerinizden en doğal şekliyle tat almanızı sağlamaktadır. Hemen hemen neredeyse doğal dişlerden görüntü bakımından bir farkı olmadığı için ayırt edilemeyecek kadar benzerdirler. Köprü protez işlemlerinde uygulandığı gibi dişlerinizin belirli işlemlerden geçirilerek küçültülmesi durumunu gerektirmez. Bu nedenle sağlam ve sağlıklı işlevsellik sergileyen dişleriniz de muhafaza edilmiş olur.

İmplant işlemi ve uygulama sonrası başarı oranı nedir?
İmplantların ilk defa uygulanmaya başladığı tarihten beri ortalama otuz yılı aşkın bir süre geçmiş olup sürekli olarak yeni teknolojilerle tedavi ve uygulama aşamaları desteklenmektedir. Son yirmi seneyi aşkın süredir de diş hekimliği alanında aktif rol alarak milyonlarca hastayı net olarak tedavi etmiş ve normal hayatlarına geri döndürmüştür. Son teknoloji kullanılarak ve tabi ki alanında uzman diş hekimlerince uygulandığı takdirde steril cerrahi operasyon merkezlerince yapılan implant tedavisinin net olarak başarı oranı yüzde doksan sekiz civarındadır. Ayrıca kaliteyi ön planda tutan uzman implant merkezleri hastalarına hayat boyu garanti kapsamı hizmetleri sunmaktadır. Ve bunu yaparken de herhangi bir koşul ve şart öne sürmemektedirler.

Kişisel implant tedavisinin faydaları
İmplant tedavisi ile normal yaşantınıza en sağlıklı bir şekilde dönmüş olursunuz. Bunun yanı sıra tedaviniz neticesinde kişisel öz güveniniz yerine gelmekle kalmaz sağlıklı bir şekilde beslenmenize kaldığınız yerden devam edersiniz. Ayrıca normal diş görüntüsüne sahip implantlar ile doğal diş görünümüz de kalıcı olarak devam eder. Mevcut dişlerinize protez uygulamaları gibi zarar verilmediği içinde mevcut dişleriniz korunmuş vaziyette kalacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir