Jinekomasti Ameliyatı Riskleri

Jinekomasti ameliyatında tüm ameliyatlarda ortaya çıkabilecek riskler mevcuttur. Bunun dışında hastanın vücut yapısından ve ameliyat şartlarından oluşan riskler de görülebilir. Ancak son dönemde uygulanan teknikler ve profesyonel uzmanlar sayesinde sorunlar artık yok denecek kadar azdır.

Tüm ameliyatlar için geçerli bir risk olan enfeksiyon Jinekomasti ameliyatı için de geçerli bir durumdur. Ancak ameliyat odaları artık tamamen sterilleştirilebildiğinden ve ameliyat sonrası mikrop oluşmasının önleyici antibiyotikler çok güçlü olduğundan bu sorunla nadiren karşılaşılıyor.jinekomasti ameliyat riskleri neler, jinekomasti ameliyatı, jinekomastinin nedenleri

Jinekomasti ameliyatında oluşan yaranın iç kısmında kan birikmesine Hematom denir. Kanama kontrolünün meme dokusunun kesildiği Jinekomasti ameliyatlarında artık çok başarılı bir şekilde yapılabilmesi gibi birçok uygulama Hematom sorununun önüne geçmiş durumda.

Ameliyat sonrası memelerin şeklinde ve göğüs estetiğinde problemler ortaya çıkabilir. Bazen simetri yakalanamaması veya yeterli küçülmenin sağlanamaması gibi problemler görülür. Asimetrik jinekomastilerde bu durum çok daha fazla görülür. Asimetri durumu doktor tarafından kontrol edilir, eğer ciddi bir durumsa yeniden ameliyata ihtiyaç duyulur, ciddi bir durum değilse ameliyat yapılmayabilir.

Jinekomasti ameliyatından sonra meme başlarının eski duyarlılığını kaybetmesi veya uyuşukluk gibi geçici etkiler görülebilir. Bazen bu durum 1 yıla kadar uzayabilir. Lipocustion uygulanan Jinekomasti hastalarında ise bu probleme çok nadir şekilde rastlanır.

Ameliyatın yaz mevsiminde yapılması güneş ışınlarının deri üzerinde renk değişimi yaratmasına neden olabilir. Eğer ameliyat sonrası güneş ışığından kaçamıyorsanız, yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir