İstanbul Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme işlemleri, günümüzde bayanların en çok tercih ettikleri estetik operasyonları arasında yer alıyor. Bahsedilen bu operasyonlar farklı iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bir yöntem ameliyat ile birlikte silikon protezler ile uygulanırken, farklı bir yöntem de yağ enjekte yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu iki yöntem hakkında bazı bilgilere, İstanbul göğüs büyütme ameliyatı kapsamında ulaşabilmeniz mümkün olurken, şunlardan bahsedebiliriz.göğüs büyütme ameliyatı, göğüs büyütme fiyatlarıKullanılan protez tipleri nelerdir?

Günümüzde kullanılan meme tipleri ve protez şekilleri olarak iki seçeneğe ulaşmak mümkündür.

  • Yuvarlak göğüs protez modeli
  • Damla yuvarlak göğüs protez modeli

Bahsedilen bu iki protez modeli, cerrahi müdahaleler ile birlikte bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Genel olarak en çok tercih edileni ise damla yuvarlak protez kapsamında oluyor. Bunun tercih sebepleri ise genel olarak daha çok şekil bakımından normal göğüs modellerine benzemesinden kaynaklanıyor.

Yuvarlak göğüs protezi

Meme imlandı ya da silikon protez olarak tanımlanan modellerden birisi olan yuvarlak protez, dikey ve yatay çapı birbirlerine eşit olan bir dizayna sahip olmaktadır. Yuvarlak göğüslere sahip olan bayanların tercihlerinden olmaktadır.

Damla yuvarlak protez modeli

Yine şekilleri ve biçimleri bakımından, anatomik yapıya sahip olan bu model de, dikey çap yatay çaptan daha uzun olurken, damla tasarımı uygulanmaktadır. Yine son yıllarda en çok tercih edilenlerden birisi olarak tanımlanıyor.

Ne kadar güvenebiliriz?

Aslında, İstanbul göğüs büyütme ameliyatı için güven konusu estetik merkezinin seçimine göre değişiklik gösteriyor. Cerrahi müdahale kapsamında olmasından dolayı steril bir mekan tercih edilmesi gerekiyor. Bu da işinde uzman bir merkez ve doktorlardan geçmektedir. Eğer ki doğru ve hijyenik bir uygulama gerçekleştirilirse, her hangi bir sorun ile karşılaşmak mümkün olmayacaktır.

FDA onaylı protezler

Sizlerde, İstanbul göğüs büyütme ameliyatı için tercih edilen protezlerin, FDA onaylı olmasına dikkat ederek, daha sağlıklı ameliyatlar gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli bakanlık onaylarını almış ve kanser riski olmayan implantlar kullanıldığında, her hangi bir sorun yaşanmadan yıllar geçirilebilmektedir. Eğer ki protezlerden dolayı bir takım sorunlar oluşursa, yenileri ile değiştirilerek, sorunlar ortadan kaldırılabiliyor. Ameliyatlardan önce doktorlarınıza danışmak, kullandığınız ilaçları onlar ile paylaşmak daha sağlıklı bir davranıştır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir