İşlem Görmüş Saçlarda Saç Bakımı

İşlem görmüş saçlarda saç bakımı yapmak daha zordur. Eğer çok sık kuaföre gitmek zorunda kalıyorsanız saçlarınızda daha fazla ısı işlemi uygulanır. Bu da zamanla saçlarınızın ve saç uçlarınızın kırılmasına neden olur. Aynı zamanda saçlarınızda boya varsa, çok fazla kozmetik ürün kullanmışsanız saçlarınızı korumanız ve yoğun bakım uygulamanız gerekir. Aksi halde saçlarınız dökülerek zayıf hale gelir. İşlem gören saçlarda uygulanabilecek saç bakım ürünleri farklıdır. Doğal bir saç için daha farklı yöntemler kullanılabilirken işlem gören saçlarda daha yoğun bakımlı ürünler tercih edilmesi gerekir. Her bir bakım ürünü de saça özel ya da soruna özel olarak seçilmelidir.saç bakımı nasıl yapılır, işlem görmüş saçta bakım, işlem görmüş saça bakım yapma

Saçlarınızda boya varsa öncelikle saçlarınızı korumaya odaklamanız gerekir. Hem kullandığınız boyanın saça zarar vermemesi için hem de boyanın çabuk akmaması için koruyucu maskeler kullanabilirsiniz. Genelde bu amaçla hazırlanan saç bakım ürünleri üzerinde boyalı saçlara yönelik ibareler vardır. Eğer saçlarınızda boya varsa bu tarz ürünler tercih edebilirsiniz. Saç boyası saçların yıpranmasına neden olabiliyor. Ancak günümüzde saç boyası ile birlikte kullanılan günlük kremler ve bakım maskeler saçlarınızın zarar görmeden uzamasına yardımcı olabilir. Eğer günlük olarak kremleyemiyorsanız saçlarınız için haftalık maskeler kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Haftalık maskeler saç boyasının vereceği etkinin de azalmasını sağlar. Saç boyası alırken hem bakım kremi hem de boyanın birlikte olduğu paketleri de tercih edebilirsiniz.

Boyalı saçlara bakım yaparken elbette kullandığınız şampuanın da farklı olması size avantaj sağlar. Kullandığınız şampuanlar için boyalı saçlar ibaresine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Boyalı saçlar için hazırlanan şampuanlar diğer saç bakım ürünleri ile birlikte boyanın daha uzun süre kalmasını sağlar. Genelde kızıl tonları çabuk akan renkler içerir. Eğer şampuan seçiminde boyalı saçlara uygun olan ürünlerden yararlanırsanız boyanın da korunmasına yardımcı olursunuz. Saç bakımı günlük olarak yapıldığında daha olumlu sonuçlar verir. İşlem gören saçlarda da günlük bakım yapmak saçın korunması ve sağlıklı kalması için önemlidir. Bu nedenle günlük bakım kremleri ve maskeleri tercih etmeniz saçlarınızı korumak için daha uygun olacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir