İmplant Kimlere Uygulanmaz?

Ağız ve diş sağlığında önemli bir aşama olan implant kimlere uygulanmaz? Bu soru ile defalarca karşılaşıyor olmamızın yanı sıra bir kere daha açıklık getirmekte fayda bulunuyor.

Kalp rahatsızlığı bulunanlar, şeker hastaları ve diyaliz makinesine bağlı yaşam sürdüren böbrek hastaları için implant tedavisi önerilmiyor. Ancak doktor kontrolünde, doktor tavsiyesi ile durum değişiklik gösterebilir. Bu açıdan doktorunuzla görüşmenizde olduğu kadar doktor görüşünün önemi büyüktür.implant kime yapılamaz, implant yapılması riskli kişiler

İmplant, kayıp diş yerine titanyumdan yapılmış dokusu uygun yapay diş kökü demektir. Eksik dişlerin yerine uygulanan yöntemler arasında başarı oranı en yüksek çalışma olduğu gibi en fazla garanti sunan diş ekimidir. Pek çok kişiye kolaylıkla uygulanan bu çalışma çocuklara ve kemik gelişimi hasar görmüş kişilere uygulanmıyor. Hamileler, diyabet hastaları, yüksek tansiyon sorunu olanlar ve bağışıklık sistemiçeşitli rahatsızlık sonucu zayıflamış kişilere implant uygulamasının yapılması sakıncalıdır. Ayrıca alkol ve sigara tüketimi gerçekleştiren bireylere de implant diş tedavisi uygulamasında doktor kontrolü önemli bir boyut kazanıyor. Bu gibi rahatsızlıklarınız yoksa ve kemik yapınız implant diş tedavisi için uygunsa implant ekimi yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İmplant dişlerin ayrıca avantajları arasında sağlıklı çiğneme kabiliyetinin kazanılması, sert ve kuru gıda tüketiminde üstün destek sağlaması ve estetik görünüm açısından zenginlik sunması implantın avantajları arasında yer alır. Diğer yandan önceki dönemlere göre kişide öz güven artışına da yardımcı olur.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir