İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda, implant uygulamasında da gelişmeler olmuştur. Bu gelişmelerden ilki implant uygulamasının dikişsiz bir şekilde yapılabilmesidir. Yapay bir diş kökü olan implantın çene kemiğine konulması artık dikişsiz operasyonlarla çok daha kısa sürede ve çok daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla birlikte, önceki implantların çene kemiğine yerleşmesi için 2-4 ay süre boyunca beklemek gerekiyordu. Ancak, şimdiki implantların çevresinde kaplı olan bazı maddeler sayesinde implantın çene kemiğine yerleşme süresi de oldukça kısaldı. Tüm bu gelişmeler dünyayla aynı zamanda ülkemizdeki uzman diş hekimleri tarafından da uygulanabilmektedir. Bunun en iyi ispatı, yurtdışında yaşayan gerek yabancı gerekse Türk birçok kişinin Türkiye’ye gelip implant uygulamasını ülkemizde yaptırmasıdır. Bu durum, uzman hekimlerimizin gelişmeleri sıkı bir şekilde takip ederek tedavi süreçlerine zaman kaybetmeden uygulamaları sayesinde olmuştur. Tüm bu sunduğu kolaylıkların yanında   implant fiyatları gayet makuldür.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

 Diş konusundaki tedavilerin geniş çapta yapıldığı bilinmektedir. Artık kaybedilen dişler için bile yeni diş yapılarak düşen dişin boşluğu doldurulmaktadır. Protez diş yolu ile implant adı verilen tedavi ile dişin yeri doldurulmaktadır. Bir veya birden daha fazla dişini kaybeden hastaların eskisinden bile daha güzel dişlere kavuşma imkânını implant tedavi ile buldukları da bir gerçektir. Peki bu implant fiyatları nedir diye soracak olursak; öncelikle her klinik için fiyatların değiştiği veriler arasına girmektedir. Çünkü implant fiyatlandırmaları yapılırken hastanın hikâyesine, hastanın çene yapısına, kullanılacak titanyum implantların kullanım kalitesine, implantların türü ve şekline göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dişin yapılacak sayısına göre değişmekte olduğu için net bir limit bulunmamaktadır. Genelleme yapılacak olur ise ancak; tek diş üzerinden yüksek maliyetler ile hesaplanabilmektedir. İmplant fiyatları bu şekilde olmasının nedeni ise yapılan tedavini diğer hiçbir uygulamaya benzememesidir. Hem zorlu hem de fazla emek isteyen işlemler uygulanmakta olduğu için fiyat artışı da buna oran ile artmaktadır. Doktor tavsiyesi üzerine ölçümler yapıldıktan sonra uygulama aşamasına geçilen implantlar için kullanılırken de dikkat edilmesi gerekmektedir. İmplant dişlerin ana diş gibi sağlam olması gerekmektedir. Çünkü köprü diş ya da takma diş gibi olmayıp çeneden kuvvet almaktadırlar. Ömürlük olarak kullanım sağlayan implant tedavisi ile yapılan implant dişler için uzman doktor ile irtibata geçmek gerekmektedir. İmplant dişlerin ana diş gibi sağlam olması gerekmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir