İddaa Oynarken Neler Tahmin Edilebilir?

İddaa kuponu oluşturmak için birden fazla tahmin yapılabilecek durum vardır. Bu durumların neler olduğunu bilirseniz ve kupon oluştururken sakince düşünürseniz tutma ihtimali çok yüksek olan kuponlar ortaya çıkarabilirsiniz. Biliyorsunuz ki tutmayan bir iddaa kuponunu hiç oynamamanız oynamanızdan çok daha iyidir. En azından paranız cebinizde kalır, hevesiniz kursağınızda değil… Peki; biz bugün bu yazımızda sizlere tam olarak nelerden bahsedeceğiz? Bu yazımızda toplam gol tahmini, maç sonucu tahmini, alt-üst tahmini ve ilkyarı tahminlerinden bahsedeceğiz. Hadi yazımıza geçelim ki bilgi edinmeye başlayın.iddaa tahminleri, iddaa tahmin türleri, iddaa kuponu oluşturma

Maç Sonucu Tahmini

Karşı karşıya gelecek olan iki takımdan maçın sonuna varıldığında hangisinin galip taraf olacağını tahmin etmedir. Bu tahmin türüne göre ev sahibi takım mı, deplasman takımı mı maçı kazanır diye tahminde bulunabileceğiniz gibi gollü veya golsüz beraberlik olup olmayacağını da tahmin edebilirsiniz. Ev sahibi takımın maçı kazanacağını düşünüyorsanız MS 1, gollü veya golsüz beraberlik olacağını düşünüyorsanız MS 0 ve deplasman takımının maçı kazanacağını düşünüyorsanız da MS 2 oynamanız gerekir.

İlkyarı Tahmini

İlkyarı tahmininde bulunma maç sonucu tahmininde bulunma ile neredeyse aynıdır. İkisi arasındaki tek fark maç sonucu tahmininde maçın sonunda kazanan tarafın tahmin edilmesiyken ilkyarı tahmininde ilk yarısının sonunda hangi tarafın galip olacağının tahmin edilmesidir. Aynen maç sonucu tahmininde olduğu gibi ev sahibi için İY1, beraberlik için İY0 ve deplasman takımı için de İY2 oynamanız gerekir.

Toplam Gol Tahmini

Bir futbol karşılaşmasında karşı karşıya gelecek olan takımların birbirlerine atacakları toplam gol sayısının ne kadar olacağının tahmin edilmesidir. 0-1, 1-2, 2-3 gol olmak üzere farklı türleri bulunur. Eğer iki takımın birbirlerine atacakları toplam gol sayısının 2 veya 3 olacağını düşünüyorsanız bu durumda TG 2-3 oynayabilirsiniz. Maçın sonuna gelindiğinde en az 2 ve en fazla 3 gol olmuş ise tahmininiz tutar. 2 golden az veya 3 golden fazla olursa tahmininiz yatar.

Alt-Üst Tahmini

Alt-üst tahmini toplam gol tahmini ile benzerlik gösterir. Ancak ikisi arasındaki ince ayrım toplam gol tahmininde yaklaşık gol sayısının tahmin edilmesidir. Alt-üst tahmininde ise en ve en fazla kaç gol olabilir tahmini yapılır. Örneğin; A takımı ile B takımı arasındaki bir maç için 2,5 üst tahmininde bulunulursa bu durumda maçta en az 3 gol olacak demektir. Maçın sonuna gelindiğinde en az 3 gol ve üzeri gol olur ise tahmin tutar. 3’ten az gol atılmışsa tahmin tutmaz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir