Göz çevresi kırışıklıklarına karşı öneriler!

Göz çevresi kırışıklıkları genellikle kadınlara ilk karşılaştıklarında hayal kırıklığı yaşamasına sebep olan bir durumdur.  Özellikle birçok kadın göz çevresi kırışıklıkları belirmeye başladığında bu durumu bir facia olarak nitelendirmektedir. Güzellik gibi bir kavrama verilen önemden mi kaynaklanıyor ve ya kırışıklıklar ile ilk karşılaştığımızda zamana karşı bedenimizin yıprandığı gerçeğiyle yüzleştiğimiz için şok mu yaşıyoruz orası meçhul. Fakat göz altı kırışıklıkları ile özellikle kaz ayağı çizgileri biz kadınların canını fazlasıyla sıkmaktadır.göz çevresi kırışıklığı, göz çevresi kırışıklığını giderme, göz altı kremleri ile göz çevresi kırışıklığını giderme

Gözaltı bölgenize oldukça narin davranmalısınız

Gözaltı bölgesinde hassas dokunuşlar yapmanız gerektiği veya cilt maskelerinin göz altı bölgesine uygulanmamasına yönelik olarak yapılan uyarılar boşuna değildir. Makyajınızı temizlerken göz kreminizi uygularken gözaltlarına yüzük parmağınız ile hafif dokunuşlar yapınız. Gözaltını özellikle makyaj temizleme sırasında bu bölgeyi çekiştirerek, hırpalar, hırçın davranarak temizlerseniz göz altı kırışıklıklarına zemin hazırlamış olursunuz.Gözçevresikırışıklıklarınakarşıöneriler1

Gözaltı kremlerini tercih edin!

Bilhassa 30’lu yaşlardan itibaren gözaltı kremleri ile göz altı bölgenizi en azından akşam yatarken nemlendiriniz. Bu bölgenin kurumasına izin vermemelisiniz. Düzenli olarak cilt bakımınız kadar gözaltı bakımınıza da özen gösterilmeli.

Yorgun ya da stresli bir hayattan uzan durun!

Yalnızca gözaltlarınız için değil tüm cilt veya beden sağlığınız için stres, en olumsuz koşulları yaratmaktadır. Stresten uzak yaşamaya çalışın, hayatınızda stres yaratan durumları veya çözüm yollarını iyi analiz etmelisiniz. Mümkün olduğunca düzenli olarak uyumaya çalışın. Gözaltı şişliklerine sebep olan kronik yorgunluk veya kronik uykusuzluk gibi faktörler karşısında bir uzman desteği almalısınız.

Sigarayı Bırakmalısınız!

Sigara genel olarak cilt sağlığınızı tehdit eder ve cilt kırışıklıkları ile erken yaşlanmaya kapı aralar özelliklede dişlerinizin sararmasına yol açarak güzelliğinizden çalıyor.

Doğal maskelerden yönelin!

Gözaltı kırışıklıklarını geciktirmek veya ilk kırışıklıkları azaltarak derin çizgilere dönüşmelerini engellemek istiyorsanız, salatalık ve çilek ile oldukça etkili doğal maskeler yapılabilir. Bir dilim salatalık ile bir dilim çileği iyice ezmelisiniz. Bu karışıma bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını ilave ederek maskeyi gözaltlarınıza yüzük parmaklarınızla çok hafif dokunuşlar uygulayarak yedirin ve daha sonra yarım saat sonra maskeyi cildinizden temizleyerek nemlendirici uygulayın.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir