FERACE İLE HANGİ AYAKKABI MODELLERİ KOMBİN EDİLEBİLİR?

Ferace, kolları el bileklerine boyu ayak bileklerine kadar uzundur. Bu yüzden eğer altına topuklu bir ayakkabı giyilirse üzerine basılarak düşülebilir. Bu yüzden düz ayakkabılar tercih edilmelidir.  Görünüşü itibariyle şatafatlı olmaması gerektiği için de düz ayakkabı tercih edilmesi en doğrusu olacaktır.ferace ile ayakkabı kombini, hangi ayakkabı modelleri ile ferace kombin edilir, tesettür ferace ile ayakkabı kombini

Tesettüre uygun olması için feracenin koyu renkli olması gerekir. Dolayısıyla altına açık renkli bir ayakkabı giymek sırıtacaktır. Eğer rengi siyah ise siyah ayakkabı, lacivert ise lacivert mavi tonlarında bir ayakkabı tercih edilmelidir. Çünkü bilindiği gibi siyah ile lacivert moda bakımından çok uyumsuzdur. Aynı kombin içerisinde bulunmaları itici duracaktır.Aynı zamanda lacivert ferace giyen baş örtülü bir bayan kahverengi bir ayakkabı seçimi de yapabilir. Tesettür amaçlı giyilen bir kıyafet olduğu için dikkat çekmemesi gerekir. Üstünüze ferace giyip ayağınıza yürüdükçe ses çıkartan bir topuklu ayakkabı giyerseniz kendinizle çelişmiş olursunuz. Amacınızdan sapmamak için düz ayakkabı tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Bu kıyafetin altına giyebileceğiniz çok güzel babet modelleri bulunmaktadır. Düz olmaları sebebiyle dikkat çekmezler. Aynı zamanda şık ve gösterişlidirler. En önemlisi de uzun olan kıyafetinize basıp düşme tehlikesini ortadan kaldırırlar. Eskiden yalnızca koyu renkleri olduğu için tesettüre daha uygundu fakat markaların abartılı ve şatafatlı ürünler ortaya koymasıyla feracenin mantığından sapılmış oldu Bu yüzde ayakkabı seçiminde baş örtülü bir hanım dikkat etmezse amaca uygun bir şekilde giyinmiş olmaz. Önemli olan tüm dikkat çekici unsurları ortadan kaldırmaktır. Ferace giyip, dolu dolu makyaj yapıp, topuklu ayakkabıyla gezmenin hiçbir anlamı yoktur. Eğer babet ayağınızı rahatsız ediyorsa hafif yüksek ayakkabıları tercih edebilirsiniz.  Yine önemli olan yürürken dikkat çekecek şekilde ses çıkarmamanız ve eteklerinize basmamanızdır. Şık olabilmeniz için abartı giyinmenize gerek yoktur. Sadeliğin şıklığını da giydiklerinizle yansıtabilirsiniz.

Ferace ile giyilen ayakkabı, baş örtülü olunmasının amacına uygun olmalıdır. Aynı zamanda sağlık ve güvenliğinizi de düşünmelisiniz. Uzun olmasın diye kestirirseniz zaten giydiğiniz kıyafet ferace olmaktan çıkar. Uzun haliyle topuklu giyerseniz de takılıp düşme riskiniz artar. Tesettüre ve sağlığınıza uygun olması açısından düz bir ayakkabı tercih etmenizde fayda vardır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir