Ekonomik Kırışıklık Giderici Krem

Hepimiz doğal yaşam sürecimizde yaşlanırız. Yaşlandığımızı çoğumuz yüzümüzde, göz çevremizde, gıdımızdaki kırışıklıklardan anlarız. Sorun şu ki konuştuğumuz görüştüğümüz herkes de bunu görür. Yaşlılık ciddi bir dezavantajdır. Yaşlı insan yavaşlar, çok çalışamaz, güzelliğini kaybeder, gözden düşer. Hal böyle olunca insanlar yıllardır yaşlılığını gizlemeye, bir şekilde belirtileri örtmeye çalışır. Günümüzde bunu anti-aging dediğimiz ürünlerle, özellikle kırışıklık giderici kremlerle yapıyoruz.kırışık giderici krem, kırışık karşıtı kremler, ucuz kırışık giderici krem

Kozmetik ürünleri başlı başına eğer sağlıklı bir ürünse pahalıdır. İçerdiği maddelerin tamamen laboratuvarlarda üretilen ürünler olduğunda cilde ciddi yan etkileri olur. Bir de bu ürünlerden etkin yararlanabilmek için devamlı kullanıldığı düşünülürse ister istemez canlılarla dost doğal ürünlerin kullanılması gerekiyor. İşte hem doğal hem de çok etkili bir ürün her zaman daha fazla maliyet gerektiriyor.

Kırışıklık giderici kremler de kozmetik ürünleri içinde pahalı sayılacak kategoridelerdir. Bunların üretim maliyeti oldukça fazladır. Her gün yeni bir ürün çıktığını duymaktayız. Bu da fiyatları her geçen gün artırır.

Aslında kırışıklık giderici kremlerin içeriğine baktığımızda çoğunda aynı şeyler bulunur. Çünkü kırışıklıklara sebep olan faktörler bellidir. Bunları öğrendikten sonra yıllardır markalara para verdiğimizi anlarız.

Kırışıklıklara aşağıdaki maddeler ve vitaminler etki eder:

A Vitamini: Cildimizdeki mukus zarlarını korumasıyla bilinir.

B Vitamini: Cildimizdeki özellikle burun altı bölgesinde oluşan dik kırışıklık ve çizgilerin oluşmasını önler.

C Vitamini: Vücudumuzda kolejen üretimini destekler. Cildimizin elastikiyetini sağlar.

E Vitamini: Kırışıklıkların stres sonucu oluşmasını önlemede etkilidir.

Magnezyum: Kolejen dokuda magnezyumun zengin bulunması gerekir. Kolejenin işlevini sağlar.

Silisyum: Kolejen üretimini sağlar.

Evde kendi imkanlarımızla ekonomik kırışıklık giderici krem yapma şansımız vardır. Yukarıda sayılan vitamin ve maddeleri doğal olarak ihtiva eden aynı zamanda içeriğinde alerji veya tahrişat yapmayacak ürünler kullanılır.

Evde yapabileceğiniz en bilinen ve en kolay ekonomik kırışıklık giderici krem için yukarıdaki sayılarlardan A, B, C, E vitaminleri ve magnezyumu aynı anda içeren yegâne meyve: Avokadodur. Cildin bunları abzorbe edebilmesi, gözeneklerin açılması ve yumuşaması için beş damla badem yağı veya zeytinyağı ile karıştıracağınız üç dilim avokadoyu iyice ezerek yapacağınız krem en doğal ve ucuz kırışıklık giderici kremdir ve çok etkilidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir