Doğal Selülit Kremi

Piyasadaki kimyasal içerikli kremler yerine doğal ürünlerden selülit kremi gibi faydalanmak selülit tedavisi için hem daha etkili hem de daha ucuzdur. Şunu unutmayın ki; zaten selülit görüntüsünü ortaya çıkartan en büyüt etken organik olmayan kimyasalların cilt altında birikmesidir.

Bu yazımızda bazı bitkisel yağlar, elma sirkesi ve deniz tuzu üzerinde üzerinde duracağız. Fakat bunlar da tek başına yeterli değildir. Bu ürünler hareketli yaşam ve beslenme önerileriyle desteklenmelidir.

Selülit Kremi İçin Bitkisel Yağlar
Ardıç Yağı
Ardıç yağı en etkili doğal anti-selülit ürünlerden birisidir. Selülit olan bölgeye friksiyon yaparak uygulayabilirsiniz. En etkili kullanım önerisi olarak da yatmadan önce uygulanıp, uygulama bölgesinin bir bez ile sarılmasıdır. Gece terleme oluşması ve bu sayede ardıç yağı ile hareketlenmiş cildin toksinlerinden arınması amaçlanır. Haftada 2 ya da 3 gün uygulanması önerilir.

Jojoba Yağı
Bir diğer faydalı yağımız da jojoba yağıdır. Selülitli bölgeye jojoba yağı dökün ve dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Haftada en az 3 kere uygulanırsa 2 ay içerisinde gözle görülür bir netice elde etmeniz mümkün.

Portakal Yağı
C vitamini depomuz portakalın yağı da selülit savar bir üründür. Tam etki mekanizması çözülmemekle birlikte selülitlerin yakılmasında etkili olduğu söylenebilir. Özellikle buğday yağı ile karıştırarak selülitli bölgelere uygulanması tavsiye edilir.

Buğday Yağı
Buğday yağının faydasından zaten hemen bir üst satırda bahsetmiştik. Haftada 3 veya 4 kez uygulayın. Dilerseniz etkisini arttırmak için biberiye yağı ile karıştırın. Biberiye yağının tek başına pek bir etkisi yoktur. Ama buğday yağını yalnız da kullanabilirsiniz.

Limon Yağı
Limon yağı içeriğindeki asit ve mineraller sayesinde selülitli bölgede bulunan yağları yakar ama limon aynı zamanda cilt kurutucu etkilere de sahiptir. Bu nedenle zeytinyağı ile karıştırarak bu etkisini ortadan kaldırmanız tavsiye edilir. Haftada 2 kez uygulamanız yeterlidir.

Susam Yağı
Cilt tarafından çabuk emilebilme özelliğine sahip susam yağı selülitleri azaltıcı etki gösterir. Ancak susam yağı yalnızca saatli kullanıldığı zaman etki eder. Nasıl ki antibiyotik alırken saatine dikkat etmek gerekiyorsa aynı şekilde susam yağının da belirli saatlerde uygulanması gerekmektedir. Selülitli bölgeye masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bölgede bekletin. Her gün kullanmanız tavsiye edilir.

Üzüm Çekirdeği Yağı
Üzüm çekirdeği tamam da onun bir de yağı mı olurmuş deyip geçmeyin. Bu yağı diğer yağlardan çok daha ayırt edici bir özelliği vardır. Üzüm çekirdeği yağı cildi yeniler. Uyguladıktan 15-20 dakika sonra temizlemeniz tavsiye edilir. Haftada iki kere kullanmak yeterlidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir