Diş teli nasıl takılır ve kimlere uygulanabilir?

Öncelikle diş teli kimlere takılır konusundan yazımıza başlayalım. Diş teli dişinde herhangi bir eğrilik, çarpıklık, üst üste binmiş dişler gibi yapısal bozukluğu olan herkese diş teli takılabilir. Diş teli takmak için belli bir yaş gerekliliği yoktur. Çocuklardan ergenlere, gençlerden orta yaşlılara veya daha ileri yaştaki herkese diş teli takılabilir. Çünkü herhangi bir sağlık sorunu oluşturmaz veya yan etkisi olmaz. Çünkü bu uygulamada belki de narkoza bile gerek kalmaz. Onun için tansiyon, şeker, kalp hastalığı olanlar bile diş teli taktırabilirler. Diş teli taktırmak için herhangi bir cinsten olmanız da söz konusu değildir. Yani erkek kadın isteyen herkes varsa bir diş problemi diş teli taktırabilir.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Gelelim şimdi diş teli nasıl takılır, Ağrılı mıdır, zor mudur? Gibi soruların cevaplarına. Diş teli taktırmak için öncelikle yasal ve profesyonel olarak hizmet veren bir diş hekimine gitmeniz gerekir. Diş hekimi yapacağı muayyenin ardından size nasıl bir tedavi uygulanacağını söyler ve diş ölçümlerinizi almadan önce nasıl bir model istediğinizi sorar. Farklı diş modelleri ve farklı takılış yöntemleri vardır. Örneğin dişin ön yüzeyine uygulanan yöntemin yanı sıra arka yüzeyine takılan diş teli modelleri vardır. Dişin arka yüzeyine diş teli nasıl takılır, ön yüzeyine nasıl takılır konusunda da hiç endişeniz olmanız. Çünkü ikisinde aynı tedavi yöntemi uygulanır ve kesinlikle ağrı sızı hissedilmez.

Diş teli nasıl takılır? Öncelikle dişinizin ölçüsü alınır ve diş teli ve braketler hazırlanır. Hazırlanan braketler tek tek diş üzerine yapıştırılır ve daha sonra tel geçirilir. Bu işlem yaklaşık yarım saat sürer. Ölçüsü alındıktan sonra hazırlanan ve direkt dişe bütün halinde monte edilen tedavi yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde 5-10 dakika arasında tamamlanacaktır. Şeffaf ve metal braketler için uygulanan yöntem aynıdır. Aradaki tek fark fiyat olacaktır. Bu operasyon esnasında ağrı acı hissetmeyeceksiniz. Ancak ağzınızın içine yabancı bir cisim konulduğu için on güne kadar devam eden bir alışma süreci yaşayacaksınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir