Diş Teli Fiyatı Neye Göre Farklılık Göstermektedir?

Diş teli taktırmak isteyenler için farklı farklı diş telleri bulunmaktadır. Diş tellerindeki farklılık aynı şekilde diş teli fiyatlarına da yansımaktadır. Diş teli çeşitleri arasında daha çok çocuklar tarafından rağbet gören metal diş telleri; diş teli fiyatı açısından en uygun fiyat aralığını bünyesinde barındırmaktadır. En ucuz diş teli fiyatını bünyesinde barındırmakta olan bu diş teli çeşidinde de yine fiyat farklılıkları vardır. Bu durum da kişinin çene ve diş yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Diş hekimi tarafından herkes için aynı kalıpta diş teli hazırlanamayacağı ve kişinin çene yapısına uygun bir şekilde kalıp hazırlanacağı için bu fiyat farklılığı ortaya çıkmaktadır. Diş hekimi ilk muayenede kişinin ağız yapısını inceler ve çene yapısına uygun bir şekilde diş teli kalıbını hazırlar. Ancak bundan önce eğer dişlerde sorun varsa giderilir ve daha sonra kişinin başına iş açmaması adına önlem alınmış olur.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diğer bir diş teli çeşidi olan lingual adı da verilen ve dişlerin arka tarafına monte edilerek takılan diş telinde de yine fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Yine bu farklılık kişinin çene ve diş yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu diş teli çeşidi metal diş teline oranla daha pahalı bir diş teli fiyatını bünyesinde barındırmaktadır. Çünkü bu diş telinin daha fazla avantajı vardır. Kişi bu diş teli sayesinde rahatlıkla ağzını açabilir ve aynı zamanda gülebilir. Dışarıdan bakıldığı zaman diş teli arka tarafta kaldığı için başkaları tarafından fark edilemez. Bu yüzden de ayrı bir özelliğe sahiptir ve daha yüksek fiyatı bünyesinde barındırmaktadır. Ancak belirttiğimiz gibi standart bir fiyatı yoktur ve diş hekimi kişinin ağız yapısını inceledikten sonra hazırlayacağı kalıba bir fiyat belirler.

Diş teli fiyatı açısından farklılık gösteren diğer bir diş teli çeşidi ise; şeffaf görünümlü ve çıkarılabilir özelliği bulunan diş teli olmaktadır. Bu diş teli sayesinden insanlar hem rahatlıkla gülebilmekte, hem de çıkarılıp takılabildiği için rahatlıkla katı yiyecekleri tüketebilmektedirler. Bu yüzden diğer diş teli çeşitlerine oranla daha farklı bir diş teli fiyatını yansıtmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir