Diş Beyazlatmanın Yolları

Gülümsememizi en güzel gösteren şey dişlerimizdir. Dişlerimizin bembeyaz olmasını, parlamasını isteriz. Fakat bir türlü bunu başaramayız. Çünkü, her gün dişlerimizi en az 2 defa fırçalasak da dişlerimiz istediğimiz beyazlığa bir türlü kavuşmaz. Bunun için türlü doktorlar arar, uygun yöntemler ile dişlerimizi nasıl beyazlatacağımızı düşünmeye çalışırız. Oysa ki evde yapılacak bazı yöntemlerle de dişlerimizi beyaz hale getirebiliriz.diş beyazlatma, doğal yoldan diş beyazlatma, diş nasıl beyazlatılır

Çileğin diş beyazlattığını biliyor muydunuz?

Artık çilek mevsimi geldi. Yemeye doyamadığımız çileğin bir de diş beyazlatmaya faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Yapmanız gereken ise çok basit. İrice güzel gördüğünüz bir çileği püre haline getirin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Diş fırçanız yardımı ile dişlerinizi fırçalar gibi dişlerinize sürün. Hafta da yalnızca bir kere bile bu işlemi yapsanız, dişleriniz her zamankinden çok daha beyaz olacak ve aynı zamanda parlayacaktır.

Karbonat ile diş sarılıklarına son

Karbonatın dişlere çok iyi geldiğinden haberiniz var mı? Sadece 1 çay kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırarak macun kıvamına getirebilirsiniz. Bu karışıma yarım limonu da sıktınız mı çok daha etkili olacaktır. Bu karışım ile meydana gelen bu macunu diş fırçanız yardımı ile dişinize sürebilirsiniz. Bunu yalnızca haftada bir kere uygulayarak hem dişlerinizi beyazlatır hem de ağzınızda oluşan bakterilerden kurtulursunuz.

Adaçayının dişe faydaları

Genellikle hastalandığımızda ya da rahatlamak istediğimizde adaçayı içeriz. Ama adaçayının dişlerimize dahi birçok yararı vardır. Dişlerinizi fırçalıktan sonra ağzınızı iyice çalkalayarak ardından bir çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını karıştırın. Bu karışımı her gün tekrar tekrar uyguladığınızda çok değil 1 hafta geçmeden dişlerinizin nasıl beyazladığını göreceksiniz.

Tuzun dişi beyazlattığını bilmeyen var mı?

Tuz diş etindeki iltihapları ve ağızda oluşan bakterileri temizlemektedir. Fakat, tuz karbonat kadar etkili değildir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırarak dişlerinize sürebilirsiniz. Bu da çok etkili bir diş beyazlatma tekniğidir. İşte dişlerinizi beyazlatmak için öyle büyük paralar dökerek dişçiden dişçiye dolanmanıza gerek yok. Çok basit yöntemlerle de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir