Country Tarzı Dekorasyon ile Daha Samimi Bir Yuvaya Ulaşın!

Country tarzı dekorasyon stili inşa etmek için mutlaka eskitme tarzı ya da klasik tarz mobilyalar tercih edilmelidir. Modern hayatın gökdelenleri ile betonlaşmış yığınları arasında kalmaktan sıkıldıysanız, hiç olmazsa evinizdeki dekorasyona sihir katmanız mümkündür. Böylelikle beton yığınlarının vermiş olduğu negatif enerjiyi atmayı başarırsınız.

Ahşabın Gücünden Yararlanın!

Organik ahşap, Ahşap mobilya, duvar stiliCountry tarzı mobilya modelleri daha sade bir ev dizayn edilmesi için tasarlanmaktadır. Bu anlamda ahşap modeller daha ön planda oluyor. Organik ahşaptan meydana getirilen mobilyalar, anti stres ile anti bakteriyel özelliğe sahiptirler. Bu sebeple insanların evlerine geldiklerinde pozitif bir enerjiyle karşılanırlar. Ahşap mobilya tarzları içerisinde eskitme modeller veya klasik modeller de tercih edilebilirsiniz. Çok fazla klasik sevmeyen kişiler, eskitme modellerini tercih ederek daha doğal bir dekorasyonu elde eder.

Koltuk Modellerinin Önemi

Country tarzı dekorasyonda koltuk modelleri çok önemlidir. Koltuklarınızı alırken geniş ve kolçaklı olanları tercih etmeniz gerekiyor. Koltuklarınızın üzerlerine rahat ve konforlu minderler almayı da utmamalısınız. Koltukların ayakları işlemeli olması sorun yaşatmaz. Eskitme tarzını seçerseniz, koltuk ayaklarında işlemeler görmeniz mümkündür. Koltukların kumaşlarına gelince ise, country tarzının kuvvetlenebilmesi için doğal renkler tercih edilmelidir. Özellikle büyük veya küçük motifli çiçek modellerinin olduğu kumaşlarda seçilebilirsiniz. Abartılı olmayan çizgilere sahip modeller de country dekorasyon tarzını güçlendirmektedir.

Duvarlar Sadeliği Yaşatmalı

Country tarzında duvarlar da çok önemlidır. Evin görünümünün country olmasında etkili bir konuma sahiptirler. Bu nedenle beyaz renk ya da çiçekli desenlere sahip duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Ancak country tarzı dekorasyonda en çok ortaya koyacak duvar stili ve doğal taşlardan meydana gelmiştir. Bunu evinizde uygulama imkanı olmasa da, doğal taş görünümündeki duvar kağıtlarını kullanarak bu havayı yine sağlarsınız.

Aydınlatmada Eskitme Tarzı Seçiniz!

Aydınlatma çözümleri için ferforje avizeler tercih edilmeli. Abajur ve aplik modelleri de country tarzı eve uyum sağlar. Ancak avize modellerinin cam ve kristal olmamasına dikkat ediniz. Country tarzda cam ve kristal avize ya da aksesuar modelleri tercih edilmemelidir. Bunun yerine metal ve ahşap aksesuar veya avize tercih ediniz. Klasik ve eskitme avize modelleri, country tarzı aydınlatma için ideal olanıdır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir