Çocuklarda Diş Teli Tedavisi

Özellikle bazı çocuklar, utanma veya alay konusu olma sebebiyle diş teli takmak istememekte ve çok uzun yıllar süren diş teli tedavisi nedeniyle problemler yaşayabilmektedirler.
İleride erişkinlik döneminde sosyal ve biyolojik bazı nedenlerle daha zor olabilecek olan ortodontik tedaviyi, çocukluk döneminde yapmak, çocuğun ilerideki hayatında da kolaylıklar sağlayabilmektedir.

Fastbraces sistemi ile detaylı kişisel analizler yapıldıktan sonra, ortodontik tedavinin ne kadar süreceği net bir şekilde verilebilmektedir. Bu süre ise, 1 yılın altındadır. Diş teli taktırmaktan kaçan bir çocuğa tedavinin bir yılın altında tamamlanabileceğinin baştan söylenebilmesi, tedaviyi kabul etmesini sağlayabilir.

Baştan net bir şekilde tedavi süresi verilemeyen çocuk hastalar, tedavi daha tamamlanmadan, tedavinin bir an önce bitmesini isteyebilmektedirler. Çeşitli sebeplerle çok uzayan ortodontik tedaviler, çocuğun tedavi ile ilgili işbirliğini oldukça düşürmektedir. Örneğin, ortodontik tedavi sırasında kullanılan ve gün boyunca hastanın kendisinin takması gereken lastikler, bazı çocuklar tarafından kullanılmamaktadır. Yine ortodontik tedavi sırasında çok önemli olan diş fırçalama ve ağız bakımı ihmal edilebilmektedir.

Çocukların diş tellerine adapte olma sürecindeki en önemli etkenlerden biri de tedavi başlangıcında hissedilebilen ağrı ve hassasiyettir. Fastbraces hızlı diş telleri ile tedavi başlangıcında ağrı ve hassasiyet istatistiksel olarak belirgin bir şekilde düşük düzeydedir. Çocuklar, diş telleri ağrıtır ya da acıtır korkusu duymadan güvenle bu tedaviyi tamamlayabilirler.

Fastbraces diş tellerinin çocuklar için metal, porselen yapıda estetik veya renkli seçenekleri bulunmaktadır. Tellerinin belli olmasını istemeyen çocuklar estetik Fastbraces tellerini kullanabilirler. Değişik renk seçenekleri de diş tellerini çocuklar için cazip hale getirmektedir. Tedavi süresince, tellerde renk değişikliği yapılabilir ya da farklı renkler kombine edilebilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir