Çiyan İlaçlama Servisi

Çiyanlar çok hızlı hareket eden uzun vücuda sahip, eklembacaklıların çok bacaklılar sınıfına ait bulunan hayvanlardır. Çıyanların iri türleri zehirlidir. Bu açıdan çiyan ilaçlama işlemi sıkça tercih edilen ilaçlama hizmetleri arasında yer almaktadır. Yaşam alanı olarak Antarktika hariç bütün her yerde yaşarlar. 1 mm ile 30 cm arasında boyları değişiklik göstermektedir. Çıyanlar genellikle etçil beslenmektedirler.çiyan nedir, çiyan nasıl ilaçlanır, çiyan ilaçlama

Kırkayağa benzer ancak kafasındaki iki kıskacıyla kırkayaktan ayırt edilmektedir. Vücudu boğum boğum ve her boğumda tek çift ayak bulunmaktadır. Bahçelerde ve giriş kat evlerde davetsiz misafirler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çıyanlar nemli ortamı seçerler. İnsanların besin maddelerine dokunmadığı için o açıdan insana sıkıntı vermez ancak ısırma ve zehirleme yönleriyle insanlar için zarar oluştururlar. Bu açıdan çıyan ilaçlama uygulaması sıkça talep edilen hizmetler arasında yer almaktadır.  Yakaladıkları börtü, böcek ve haşereleri yiyerek besin sağlarlar. Bazen kuş, fare gibi büyük hayvanları da zehirleyerek yiyebilirler.

Geceleri bu hayvanlar daha aktif halde bulunmaktadırlar. Çıyan yumurtlayarak çoğalırlar. Evlerimizin, iş yerlerimizin her yerine bir sürü yumurta bırakarak daha sonra çoğalmaya ve beslenmeye başlarlar. Çıyanlar zehirli haşere grubundan oldukları için insanlar için zarar teşkil etmektedir.  Çıyan ısırmalarında halsizlik yüksek ateş ışık ve gürültüye karşı hassasiyet gibi belirtiler görülebilir. Her hangi bir yaşam alanında görülür veya yumurtalarına rastlanılırsa yapılması öncelikli olarak yapılması gereken çiyan ilaçlaması için bir ilaçlama firmasından yardım almaktır. Çıyan ısırmalarında ölümler bile görmek mümkün olduğundan dolayı bu gibi durumlarda hekimlere başvurmak en doğru yol olacaktır.

Nemli alanları seven çıyanlar yağmurlu havalarda ve nemli ortamlarda daha çok ortaya çıkar ve daha çok görülürler. Çıyanların çeşitli renkleri mevcuttur;

Genel Olarak bilinen Çıyan Türleri;

  • Sarı Çıyan,
  • Kırmızı Çıyan,
  • Siyah Çıyan,
  • Turuncu Çıyan,
  • Kahverengi Çıyan.

Çıyanlar toprak altında, yaprak altlarında ev kapı pencerelerinin köşelerinde evlerin çatılarında kendilerine yaşam alanları yaratırlar. İşte bu denli önemli bir konuda çıyanlar ile mücadelede bireysel davranmak kötü sonuçlar doğurabilir. Çıyanlar insanların sağlıkları ve hayatları için son derece önemli olan bu hayvanların yok olması yolunda izlenebilecek en önemli yol ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan ve profesyonel ellerle ilaçlama yapan eğitimli ilaçlama servisleri ve ilaçlama şirketlerinden çiyan ilaçlama hizmeti için başvuruda bulunaktır. Bu konuda çiyan ilaçlama şirketi olarak ta hizmet veren firmamıza rahatlıkla güvenebilir ve başvurduğunuz takdirde en güvenilir en etkili ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir