Cilt Yenileyici Maske

Cildinizin berraklığından ve güzelliğinden memnun değilseniz cilt yenileyici maskeler kullanarak bu gibi sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Cilt yenileyici maske yapımında kullanılan tüm malzemelerin doğal ürünlerden oluşması da cildinizde hiçbir risk barındırmamaktadır. Kullanılan doğal ürünler sayesinde cildinizde tahriş, yanma vs. gibi durumlar söz konu olmayacağından cilt yenileyici maskeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir cilt yenileyici maske olarak muz, bal ve süt karışımı bir maske kullanabilirsiniz. Muzu çatal yardımı ile ezip içine tahta kaşık ile bal ekleyip yeterince süt eklemelisiniz. Bu üçlüyü birbirine en yoğun şekilde karışana dek karıştırmalısınız. Maskeni hazır olduğunda maskeyi 15 dakika boyunca yüzünüzde uygulamalısınız. Geçen sürenin ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak maskeyi çıkarabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir veya iki defa kullanarak cildinizi yenileyebilirsiniz. Bu maskenin cildinize etkisi ise gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayıp cildin yenilenme süresini de kısaltacaktır. Cildinizi derinlemesine nemlendirip yüzünüzde oluşan kırışıklıklara karşı savaşmaktadır. Bu maske sayesinde cildinizde istediğini parlaklığı yakalayabilirsiniz.cilt yenilen maske yapımı, cilt yenileyen maske, cildi yenilemek için maske

Cilt Temizliği İçin Püf Noktalar

Cildinizi istediğiniz temizliğe kavuşturabilmek için doğal ürünlerden hazırlanmış olan maskeleri kullanabilirsiniz. Bu maskeler sayesinde cildinizde istediğiniz temizlik sağlanacaktır. Öncelikle cildinizi daha temiz tutabilmek için cildinizi tanımalısınız. Eğer cilt yenileyici maske kullanıyorsanız bu maskelerin cildinize ne kadar süre de etki edeceğini bilmelisiniz. Kuru veya yağlı bir cilde sahip olan kişiler kullandıkları maskeleri farklı süreler içinde temizleyerek etkilerini görmektedirler. Cilt temizliğinizi sağlayabilmek için portakal ve elma suyunun karışımını cildinize uygulayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi

Cildinizin daha sıkı bir görünüme kavuşması için elma ile yumurta akının karışımını yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu cilt yenileyici maske sayesinde cildiniz daha sıkı bir görünüme kavuşurken ortalama 10 dakika cildinize temas ettirmelisiniz. Diğer bir cilt temizleyici maske olarak ise sütü kullanabilirsiniz. Duş aldıktan sonra pamuk yardımı ile yüzünüze süt uygulayarak cildinizi daha temiz ve daha sıkı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca cildinizi yenilemek ve daha temiz bir görünüme kavuşabilmek için papatya, lavanta, ada çayı veya melisa çaylarını cildinize pamuk yardımı ile uygulayarak istediğiniz temizliği sağlayabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir