Cilt Maskelerinin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakım ürünleri oldukça fazla çeşitlere sahip olurken, yine bunlar arasında yer alan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen cilt bakım maskesi, her ne kadar genellikle bayanlar tarafından tercih edilse de elbette ki erkekler için de artık uygun maskeler üretilmektedir. Cilt sorunlarının giderilmesi, etkilerinin en aza indirilmesi üzere, yüz ve boyun bölgelerine uygulanmaktadır. Sorunlar arasında, kuru ciltler, dökülmeler, kızarıklıklar ve çatlaklar, pullanma gibi durumlar yer alırken, bunların giderilmesi adına Secret Age ürünleri tercih edilmektedir. Bu marka dahilinde sizlere sunulan maskeler, bitkisel ve doğal olarak Fransa ‘ da formüle edilirken, ülkemizde yaygın olarak satışı gerçekleştirilmektedir. Avantajlardan ilki elbette ki bitkisel olması olurken, yine antialerjik olması, dermatolojik testlerden geçmiş ve içeriğinde; ( paraben, silikon, SLS- SLES ) gibi maddelerin olmaması da tercih sebeplerinden olmuştur. Daha sağlıklı kullanımlar için bu ürünlere göz atmanız mümkün olurken, bazı özellikleri ise şu şekilde sizlere sunulabilir.cilt maskesi kullanımı, cilt maskesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, cilt maskelerinde dikkat edilecekler

Cilt maskeleri ve faydaları

İlk ürün olan; ‘’Secret Age Aloe Vera Özlü Cilt Bakım Maskesi ‘’ sizlerin tercihlerinden olabilir. Bu ürün; antioksidan bir özelliğe sahiptir. Böylelikle cildin doğal dokusuna etki ederek, yenilenmesinde yardımcı olur. Elbette ki sadece etkileri bununla sınırlı kalmazken, sivilce ve akne oluşumlarını da en aza indirerek, cildinize temizlik ve pürüzsüzlük kazandırmaktadır. Daha sıkı, temiz ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cilt bakım maskesi olarak bu ürüne seçimlerinizde yer verebilirsiniz. Biyolojik olarak peeling etkisi oluşturması da ürünlerin tercih sebebi olmaktadır. Tabi ki yaşlanma etkilerini de en aza indirerek, kırışıklık ve istenmeyen çizgilere de etki ettiği bilinmektedir.

Salatalık maskesi

Yine bu markanın ürünlerinden birisi de, salatalık özü ile tüketicilerine sunulan; Salatalık Özlü Cilt Bakım Maskesi olmaktadır. İçinde ekstra olarak nemlendirici maddeler bulundurması ile cildinizin gerekli nem miktarını ayarlamaktadır. Cildi canlandırırken besletici bir özellik sunar. Elbette ki her iki ürün de göz çevresi hariç tüm cildinize uygulanabilir. Kullanım detaylarına göz atarak, daha sağlıklı bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Haftada 2-3 defa uygulaması uygun görülürken, cilde uygulandıktan ortalama 20-30 dakika sonra bol su ile temizlenmesi gerekmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir