Çillerden kurtulmanın doğal yolu

Çiller genel olarak ciltte görülen açık kahverengi lekelerden oluşuyor. Genellikle güneşe maruz kalındığında renkleri koyulaşmaktadır. Eğer ki, uzun süre güneşe maruz kalırsanız, çiller ile yaşamaya mecbur kalınabilir. Çiller daha çok açık tenli ve sarışın ve ya kızıl saçlı insanlarda görülmektedir. Sıcaklıkların kış mevsiminde düşmesi ile çil sorunu azalmaktadır. Güneşin yüzünü göstermeye başladığı zaman birçok insan çillerden lazer tedavisi ile kolayca kurtulabileceğini sanıyor fakat lazer tedavisi düşünüldüğü kadar etkili bir yöntem olmamaktadır.  Güneşe maruz kalan cilde çiller tekrar geri gelecektir. Bu durum kişilere göre farklılık gösterebilir. Kimileri için, lazer çil kaldırma ameliyatı kalıcı bir çözüm olabilmektedir. İşin aslı bu çillerden kurtulmanın en iyi ve etkili yolu doğal ilaçlar kullanılmasıdır bu yöntemleri yazımızda bulabilirsiniz.

Güneşten Uzak Durunuz!

Güneşe maruz kalındığında çiller daha belirgin hale gelir. Bu nedenle güneşten uzak durmanız tavsiye ediliyor. Eğer güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka öncesinde güneş losyonu kullanmayı ihmal etmeyiniz.çil oluşumunun nedenleri nelerdir, çillerden nasıl kurtulunur, çiller nasıl geçer

Limon Suyu

Limon suyu pek çok cilt pigment problemine iyi gelmektedir. Yüzünüze limon suyunu bir pamuk yardımıyla iyice uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayınız. Hatta yatmadan hemen önce uygulayarak, sabah bile yıkanabilir. Limon suyu derinizin hassasiyetini artırır. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce mutlaka ama mutlaka losyon sürmeniz tavsiye ediyoruz.

Ekşi krema

Krema da çillerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Fakat kremadan sonra yüzünüzü yıkamayın; yalnızca bir yumuşak bir bez veya kâğıt mendil ile siliniz. Ekşi kremalar da asit içeriği için limon suyuna benzer çalışıyor.

Meyve ve sebze maskeleri

Meyve ile sebze maskeleri Kullanımı çillerden kurtulmanın bir diğer yolu! Meyve ve sebzelerdeki mineraller vitaminler açısından zengin oldukları için, cilde parlak bir görünüm veriyorlar. Yalnızca çiller kurtulmak için yardım değil, aynı zamanda cilt sağlığını zenginleştirmek için de en güzel yoludur.

Basit ev yapımı kremler

Salatalık suyu, soğan suyu, maydanoz suyu, çemen otu yağı da cilde ve çillere faydalı gelmektedir. Fakat bütün bu tedavilerden sonra, daha önce de belirttiğimiz gibi güneşe çıkmak sizin zararınıza olur.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir