Bitkisel dikkat eksikliği tedavisi nasıl yapılıyor?

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olarak da bilinen ve dünya üzerinde pek çok insanda görülen ruhsal bir bozukluktur. Dikkat eksikliği eskiye nazaran günümüzde hayatın akışını etkileyen, birey için ciddi sorunlar yaratabilen bir hastalıktır. Bu hastalık en fazla Amerika’da görülmekte ve yaş sınırı 3-4’e kadar düşmüştür.

Dikkat eksikliğine doğal çözüm

Dikkat eksikliğinin kesin bir tedavisi yoktur, verilen ilaçlarla hastalığın ilerlemesi yavaşlatılabilmektedir. Ancak bu ilaçların içeriğinde uyuşturucu maddeler yer almaktadır. Yani daha 3-4 yaşında olan çocuklar uyuşturucu maddelere maruz bırakılmaktadır. Bu noktada akıllara bitkisel dikkat eksikliği tedavisi gelmektedir. Doğal tedavi yöntemlerinde şunlar kullanılmaktadır;dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir, dikkat eksiliği sorunu, dikkat eksiliğini tedavi etme

  • Brahmi: Brahmi kapsülü ya da tozu günlük olarak doktorun önerdiği biçimde kullanılabilir. Kişinin sinirlerini yatıştırmaya yarar.
  • California haşhaşı: Sinir sistemini dengede tutmak için kullanılır. Günde 1 kez kullanılmalıdır. Bilişsel yeteneği yavaşça geliştirir.
  • Üzüm çekirdeği ekstresi: İçerdiği antioksidanlar sayesinde vücudun işleyişine zarar veren zararlı bileşenlerin yok edilmesinde yardımcıdır. Bireyin beyin fonksiyonlarını düzenler.

Dikkat eksikliği olanlar ne tüketmemeli?

Dikkat eksikliği olan bireylere gıda katkı maddeleri önerilmeyen besinler arasındadır. Bu besinlerin dikkat eksikliği arttırdığına dair araştırmalar bulunmaktadır. Gıda katkı maddeleri genellikle konserve ürünlerinde, hazır yemeklerde, salçada, dondurmada kullanılmaktadır. Yukarıda bitkisel dikkat eksikliği tedavisi için sıraladığımız ürünlerin dışında ebeveynler çocuklarına günlük olarak taze havuç suyu içirebilirler. Unutulmamalıdır ki dikkat eksikliği en az düzeye indirilebilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir