Bebek Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalı?

Hamilelik sırasında bebeğinizin kıyafetlerini nasıl yıkayacağınıza dair birçok ipucu duymuş olabilirsiniz. Bunların çoğu kanıtlanmış bir gelenek olsa da, tutarsız veya bebek sağlığıyla ilgili görünebilecek bazı konular hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.bebek kıyafetleri, bebek kıyafeti seçimi, bebek kıyafetleri nasıl olmalı

 Çocuk kıyafetlerini yıkarken aşağıdakilere dikkat edin.

  1. Giydirmeden Önce Yıkayın.

 Bebeğin cildine temas eden her şeyi önceden kendi yönteminizle yıkamak daha iyidir.

 Temizlemenin, kir ve tozun giderilmesinin yanı sıra uzun süre bekleyen çamaşırlarda oluşabilecek bakteriler bebeğinizi etkileyebilir. Bu nedenle, bir önceki bebekten yeni alınmış veya bağışlanmış giysilerin yıkanması gerekir.

 İşte bebeğinizin cildine dokunabilecek öğelerin listesi:

  • Çamaşırhane (Tişörtler, Tişörtler, külotlar, çoraplar ve uyku tulumları)
  • Bebek Önlüğü
  • Nevresimler (çarşaflar, battaniyeler, diğer kumaşlar …)
  • Taşırken kullandığınız battaniyeler
  • Araba koltukları, bebek arabaları, oyun alanları için kumaşlar.
  • Annesinin kıyafetleri

 Öte yandan, satın alma ve yıkama konusunda aşırıya kaçmamalısınız. Ayrıca satın aldığınız her şeyi yıkamanıza gerek yok. Çocuğunuzun ne kadar hızlı büyüdüğünü düşünürseniz, pek çok şeyin siz düşünmeden çok önce modasının geçtiğini göreceksiniz. Satın aldığınız ancak kullanmadığınız ürünleri iade edebilmek için etiketleri, ambalajı ve yedek düğmeleri giysilerinize kaydedin.

  1. Hangi deterjanı kullanmalıyım?

 Yerel bakkalınızın çamaşır deterjanı reyonuna bir göz atın. Birçok seçenek göreceksiniz. Deterjan formülünüzde ne kadar az boya ve koku kullanırsanız o kadar iyidir. Çünkü bebeğinizin cildi bunlara karşı hassas olabilir. Hoş olmayan kokulardan ve yumuşatıcılardan uzak durun. Çocuğunuzun bu kimyasallara alerjisi olmadığından emin olduktan sonra kullanıyorsunuz.

  1. Lekeleri Çıkarma

 Bebek bakıcılığı kolay değildir. Bebeklerin kıyafetleri tahmin edebileceğinizden daha fazla kirlenebilir. Farklı lekeler farklı şekilde temizlenir. Neyse ki, bebek kıyafetleri için özel olarak formüle edilmiş leke çıkarıcılar var. Bu arada, çamaşırlarınızı yıkamak için normalden daha fazla zaman harcamaya hazır olun. Tüm lekelerde olduğu gibi, genel kural onları mümkün olduğunca çabuk çıkarmaktır. Bebek lekelerini önce deterjanla, sonra yağlı değilse soğuk suda durulayarak çıkarabilirsiniz. Sadece sizi rahat hissettirecek kadar kusursuz olması gerekiyor.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir