Aşk Acısını Geçirmenin Yolları

Öncelikle tek aşk acısı çeken kişinin siz olmadığınızı kabullenmeniz gerekiyor. Zaman her şeyin ilacıdır sözü tam da bu durum için geçerli olmaktadır. Henüz yeni ayrıldığınız sevgilinizi özlemeniz ya da öfkeli olmanız hissedebileceğiniz en doğal duygular arasında yer alır. Peki, tüm bunların dışında uygulayabilecekleriniz nelerdir ve aşk acısı nasıl geçirebiliriz?

Ağlamaktan Çekinmeyin: Aşk acısı çekerken duygularınızdan kaçmamalısınız. Biten bir ilişkinin ardından yas tutmak içinizde kalan tüm öfkenin dışa çıkmasına yardımcı olur. Duygularınızdan kaçmanız sizin çekeceğiniz acının daha uzun sürmesine sebebiyet verir. Hissedeceğiniz tüm olumsuz duygular sizin ileri ki dönemde ruhsal olarak daha rahat bir dönem yaşamanızı sağlar.

ayrıldığınız sevgiliniz, Biten ilişkiniz,  yeni bir ilişkiYalnız Kalmaktan Korkmayın: Bu süre zarfında kendinizi yalnız ve ya boşlukta kalma hissi yaşamanız muhtemeldir. Ona hem ihtiyaç hissederken aynı zamanda da öfkeliyseniz, yalnızlığınızı avantaja çevirmek sizin elinizde. Yalnız kaldığınız dönem içinde kafanızı dinleyebileceğiniz ve sadece kendinizi düşünebileceğiniz bir ortam oluşturmaya çalışmalısınız. Biten ilişkinizdeki yanlışlarınızı ve doğrularını sakinleştikten sonra iyice analiz ettikten sonra bundan sonraki hayatınızda aynı yanlışlar yapmaktan kendinizi korumalısınız. Yalnız kalmanız ve kendi iç sesinizi dinlemeniz için önemli bir şans olduğunu unutmamanız gerekir.

İçinizdeki Öfkeyi saklamayın: Biten bir ilişki sonrasında mutlaka ona söylemek istediğiniz birkaç söz ve düşünce olur. Bu tür düşüncelerinizi elbette kendisine söylemek istersiniz. Fakat bunu öfkenizin tamamen dindiğinden emin olduktan sonra yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Siniriniz tamamen geçtikten sonraki düşünceleriniz, önceki duygu ve düşüncelerinizden farklı olacağından emin olunuz. Bu yüzden aşk acısı için yapılacaklar arasında, söylemek istediklerinizi içine atmamanız gerekir. Elbette saygı çerçevesini korumaya özen gösteriniz.

Onu Unutmak İçin Bunu Yapmayın: Sırf onu unutabilmeniz için yeni bir sevgili bulmaya çalışmamalısınız. Henüz biten bir ilişki ardından kendinizi dinlemeden yeni bir ilişkiye sığınmanız tam tersi bir etki yaratması kaçınılmazdır. Yeni ilişkinizle önceki sevgilinizi karşılaştırma olasılığınız yüksek olacağından, onu daha çok özlemenizi sağlar. Üstelik sırf birini unutmak için yeni biriyle ilişkiye başlamak gerek kendinize gerekse de karşınızdaki erkeğe haksızlık olur. Eğer aşk acısını yenmek istiyorsanız, anılarınızın üstüne gitmek yerine kendinize vakit harcamanız kendinize daha fazla yetebilmenizi sağlar.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir