Açık Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

* Köpeğiniz için açık köpek mamasını almadan önce mamalar hakkında araştırma yapmanız siz ve köpeğiniz için oldukça yararlı olur. Bilmediğiniz, hiç duymadığınız mamaları almak köpeğinizin sağlığı açısından kötü bir durum olacaktır. Bu yüzden gerekli araştırmanızı yapıp kaliteli mama almanız daha doğru olacaktır.açık köpek maması, açık köpek maması alma, köpek maması alırken nelere dikkat etmeli

* Köpeğiniz için açık mama alırken bir diğer önemli konuda mamada bulunan yağ oranıdır. Yağ oranı bazı köpeklerin sağlığı için çok önemlidir. Eğer köpeğinizi düzenli bir şekilde dışarı çıkartıyorsanız yani sürekli hareket ediyor ise yağ oranı çok önemli değildir. Ama köpeğiniz çok dışarı çıkmıyor ise  genellikle evde duruyorsa yağ oranı o köpekler için önemli bir husustur. Düşük yağ oranlı açık köpek maması tercih etmeniz gerekir.

* Bir önemli konu ise köpeğiniz için alacağınız mamalarda GDO bulundurup bulundurmamasına dikkat etmeniz köpeğinizin sağlığı için büyük önem taşır.

* Açık köpek maması alırken köpekleriniz aldığınız mamayı belki sevmeyebilir, hoşuna gitmeyebilir. Bu yüzden mamanızı satın aldığınız kişiden bütün mamaların tadına bakması için azar azar köpeğinize test ettirmeniz hem sizin açınızdan kolaylık olur hem de köpeğinizin sevdiği mamayı almış olursunuz. Bu yüzden bu yöntem ile çok iyi sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

* Açık köpek mamasında tazelik, yenilik çok önemli bir meseledir. Bu sebepten dolayı da mama alırken mutlaka mamanın eski olmamasına aksine çok taze ve yeni mama almanız hem sizin için hem de köpeğinizin sağlığı için mutlaka çok iyi olacaktır. Bu durumları dikkate almanız emin olun çok önemlidir. Bu durumları dikkate almayan köpek sahipleri sorunlar ile karşı karşıya kaldığını hep görmüşüzdür. Bu sebepten dolayı da bu durumlara her köpek sahibi dikkat etmelidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir