2016-2017 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Havaların soğuması ile birlikte sonbahar kış modası kendini göstermeye başladı. Birbirinden şık ve kalın kıyafetlerin yanı sıra makyaj dünyasında da sonbahara ve kışa hazırlıklar dur durak bilmeden devam ediyor. Daha önce karşımıza çıkmayan makyaj teknikleri ile yıllar öncesinden hayatımıza giren makyaj tekniklerini bizlere sunan 2016 2017 sonbahar kış makyaj trendleri bayanların güzelliklerini bütün çıplaklığı ile ortaya çıkarmaya ant içmiş gibi. Peki, bu yıl bizi hangi makyaj dokunuşları bekliyor diyorsanız işte cevabı…sonbahar makyaj trendleri, kış makyaj trendleri, 206-207 makyaj trendleri nelerdir

Fuşya Rujlar Ön Planda!

Genellikle doğallıktan yana olanların tonu olan pembe son zamanlarda büyük bir değişim yaşadı. Geçtiğimiz kış bordoların mevsimi olurken bu kış ise pembenin en tatlı tonlarından olan fuşyalar ile daha canlı bir gülüş yakalayabileceğiz. Soğuk havanın etkisini en aza indirecek olan fuşya tonları aynı zamanda şeftaliye kayan seçenekleri ile de herkesin gözdesi olacağa benziyor. Eğer canlı pembe tonları rujlardan denemek istiyorsanız göz makyajınızı ve allık türü uygulamalarınızı en aza indirin. Çünkü pembe bütün gösterişi ile sizi sarıp sarmalayacak.

Gözler Konuşuyor!

Sonbahar kış makyaj modası içerisinde önemli detaylardan biri olan gözlerde birkaç maskara dokunuşu ile büyük hareketlenmeler dikkat çekiyor. Gözlerin büyük ve bir o kadar da uzun kirpiklere sahip bir şekilde görünmesi herkesin beğenisini kazanacak. Eğer kirpikleriniz yeterince yoksa takma kirpikleri tercih etmeyi unutmayın.

Kalın ve Doğal Kaşlar

Bu yılın en sevilen makyaj detaylarından biri olan doğal ve kalın kaşlar görenlerin tekrar bakmasına neden oluyor. Mümkün olduğunca kaşlarınızı kalın göstermeye çalışın ve kaş kalemi ile kaş farınız çantanızda olsun. Eğer kaşlarınız yeterince kalınsa besleyici kaş serumları kullanmayı ihmal etmeyin.

Baharat Bakır Tonları Burada!

Makyaj trendleri arasında bu sene yerini alan renk tonlarından olan bakır ve baharat tonları farlarda, rujlarda ve allıklarda kendini belli ediyor. Bu tonları kahverengi ve krem tonları ile buluşturabilirsiniz. Ayrıca canlı renkler ve neon renklerde bu sene oldukça moda. Yok denilecek kadar az olan nude makyajı da bu sene tercih ederek kışa merhaba diyebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir