2 Dakikada Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bakımlı ve kendini seven bayanların olmazsa olmazlarından biri olan makyaj kimi zaman on beş dakika kimi zaman bir saat sürmektedir. Yaptığımız makyaja göre ya da hazırlandığımız yere göre değişiklik gösterebilir. Bazen makyaj konusu olması gerekenden fazla uzatılabilir. Bazen de şipşak yapabileceğimiz makyaja ihtiyaç duyabiliriz. Aniden bir yere gitmek istediğinizde makyajınızı yapmanız uzun sürebilir. Ancak bazı püf noktalar sayesinde makyaj sürenizi en kısaya indirebilmeniz mümkündür.hızlı makyaj yapma, nasıl hızlı makyaj yapılır, hızlı makyaj yapma

Bu süreyi iki dakikaya indirmek artık mümkün! Öncelikle iki dakika süreniz olduğunu unutmayarak işe başlamanızı tavsiye ediyoruz. İlk olarak temizleme sütü ya da temizlemek için kullandığınız herhangi bir ürünü temizleme pamuğunuza dökerek yüzünüzü makyaja hazırlayın. Cildiniz uzun süredir temizlenmiyor ise bir gece önceden yüz temizleme maskeleri ile cilt temizliği yapmanızı öneriyoruz. Cildinizin bakımı önem taşır. Bunun için makyajınızı temizlemeden kesinlikle uyumamalısınız. Ayrıca kimyasal içeren makyaj ürünlerinden de uzak durmanız cildiniz açısından büyük önem taşır. Tamamen doğal olan ürünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.  Güneş kremi koruyucu olduğu kadar doğal görünüme sahip olan makyajlar için eşsiz bir sabitleyici! Gözaltı hariç cildin bütün yüzeyine yedirin.

Keskin Bakışların Sırrı Rimel

Tek dokunuşla çekici bakışlar için tekrarlanan adımlardan kaçının. Tek sefer de dipten uçlara doğru ince başlıklı maskara sürerek hem topaklanmayı önler hem de süreyi kısa tutabilirsiniz. Bazılarımız için eyelinersız makyaj düşünülemez ancak kullanımı da o kadar işkenceli ve uzun sürebiliyor kısa sürede eyeliner sürebilmek için göz kapakların uçlarından şakaklarına doğru bant yardımı alabilirsiniz. Son adım olarak ruj, mat şeftali rengi rujlar ile doğal, sevimli görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca mat rujlar kullanarak beyaz kusursuz dişler yansıtabilir bu sayede makyajınızı kısa sürede tamamladığınız gibi ufak dokunuşlar ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde güzel bir görünüme kavuşabilir ve karşınızdakinde olumlu bir etki bırakabilirsiniz. Makyaj yaparken ürünlerinizin temizliğine de önem vermelisiniz. Kapalı kutularda saklamak uzun süreli kullanım açısından fayda sağlayacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir